/ realmadrid.com, marca.com

Juvenil A w półfinale Copa del Rey

Młodzi <i>madridistas</i> wygrali 2:0 z UE Cornellá

Piłkarze Juvenil A po wygraniu Ligi i Pucharu Mistrzów awansowali do półfinału Copa del Rey. W Valdebebas podopieczni José Alberto Torila pokonali UE Cornellá 2:0 (3:1 w dwumeczu). Łupem bramkowym podzielili się Morata i Lucas. Awans uzyskała również drużyna Espanyolu. W innych meczach ćwierćfinałowych Betis zagra z Valencią (1:1), a Athletic Bilbao z Deportivo (0:1).

Na początku spotkania można było odnieść wrażenie, że obie drużyny koncentrowały się bardziej na defensywie. Dłużej przy piłce utrzymywali się gracze Juvenilu, a goście czekali na szybkie kontrataki. Zawodnikom grało się ciężko, trzydziestostopniowy upał dawał o sobie znać. Z czasem młodzi madridistas grali coraz lepiej, a w ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy doskonałe okazje zmarnowali Óscar Plano, Morata, Lucas i Fran Sol.

W drugiej połowie gracze z Madrytu cały czas czekali na swoje szanse. Już po pięciu minutach wynik otworzył Morata, który wykorzystał dobre podanie Óscara Plano. Warto zauważyć, że dla strzelca bramki był to debiut w Copa del Rey - we wcześniejszych spotkaniach nie mógł zagrać z powodu kontuzji. W 55. minucie gola na 2:0 po indywidualnej akcji zdobył Lucas.

Pod koniec meczu urazu nabawił się Álex, którego w 62. minucie zmienił Kamal. Dwadzieścia minut przed konciem, szkoleniowiec UE Cornellá, Jordi Roger, w nadziei na korzystny wynik przeprowadził trzecią zmianę, na próżno. Do końca żadna bramka już nie padła.