Przed MŚ: Skromne 1:0 Hiszpanii

Zwycięstwo z Koreą Południową

W drugim sprawdzianie przed rozpoczynającymi się za tydzień Mistrzostwami Świata w Republice Południowej Afryki, reprezentacja Hiszpanii pokonała 1:0 innego finalistę Mundialu, Koreę Południową. Strzelcem bramki Jesús Navas, który pięknym uderzeniem pokonał bramkarza rywali w 86. minucie spotkania.

Hiszpanie rozpoczęli spotkanie w zestawieniu mocno rezerwowym. Brakowało Casillasa, Piqué, Puyola, Xabiego Alonso, Xaviego, Silvy i Villi. W pierwszej połowie meczu gra ofensywna podopiecznych Vicente del Bosque ograniczała się często do dośrodkowań w kierunku wysokiego Llorente. Groźne akcje przeprowadzali rywale. Pod koniec pierwszych 45 minut spotkania Reina dwukrotnie uratował Hiszpanów przed utratą gola.

W drugiej połowie na boisko weszło kilku podstawowych zawodników La Furia Roja, a także bramkarz Victor Valdés, dla którego był to debiut w reprezentacji kraju. Z czasem udało się narzucić rywalom hiszpański styl gry, dobre okazje były jednak marnowane, w czym celował przede wszystkim David Villa.

A o zwycięstwie przesądzili zawodnicy, którzy do pierwszego składu reprezentacji aspirują. Najpierw Raúl Albiol odebrał piłkę przeciwnikowi przed jego polem karnym, podał do Navasa, a ten przymierzył z dystansu i piłka poszybowała w okienko bramki koreańskiego golkipera. Piękny gol na zakończenie spotkania, w którym Hiszpanie musieli się sporo napracować, aby zmóc niewygodnych Koreańczyków.

Skrót spotkania

Hiszpania: Reina (Valdés, 46’); Ramos Marchena, Albiol, Capdevila; Javier Martínez (Silva, 79’); Navas, Cesc (Xavi Hernández, 46’) Iniesta (Xabi Alonso, 58’), Mata (Pedro, 58’); Fernando Llorente (Villa, 58’).

Korea Południowa: Lee Woon Jae (Jung Sung Ryon, 46’); Oh Beom Seok (Cha Du Ri, 80’), Cho Yong Hyung, Kim Jung Woo; ParkChu Young, Lee Young Pyo,Kim Jae Sung (Kim Nam Il, 46’), Lee Jung Soo, Ki Sung Yueng; Lee Chung Yong, Yeom Ki Hun (Ahn Jung Hwan, 65’).

Bramki: Jesús Navas 86'.

Sędzia: Robert Schörgenhofer (Austria)