Goleada na Bernabéu

Weterani Realu Madryt pokonali rówieśników z Milanu 4:3

Gra w piłkę... tego nie zapomina się nigdy. Weterani Realu Madryt i AC Milan potwierdzili słuszność tych słów. Podczas pokazowego meczu na Estadio Santiago Bernabéu górą okazali się legendarni gracze Królewskich, pokonując rywali z Półwyspu Apenińskiego 4:3.

Po jednej stronie boiska takie legendy jak Buyo, Zidane, Figo, Butragueńo, Santillana, McManaman, Sanchís. Po drugiej Maldini, Cafú, Rui Costa, Panucci czy Weah. Wielu z nich młodzi kibice znają jedynie z opowiadań i archiwalnych filmów. Dziś fani mieli okazję ponownie zobaczyć legendy światowej piłki. Jedno jest pewne, poświęcenie 90 minut na obejrzenie tego spotkania nie mogło być czasem straconym.

Obydwa zespoły zaprezentowały bardzo ładny dla oka futbol. Z pewnością zachwycali Figo i Zidane, którzy widocznie nie zapomnieli o wspólnych latach gry w białej koszulce. Wielu graczy udowodniło, że wiek nie jest przeszkodą do tego, aby świetnie prezentować się na boisku. Nie ma wątpliwości, że tacy gracze jak Amavisca (39 lat), Cafu (40 lat), Rui Costa (38 lat) czy Alfonso Pérez (38 lat) bez problemu poradziliby sobie w słabszych ligach, a w takiej polskiej Estraklasie byliby czołowymi zawodnikami.

Milaniści rozpoczęli od mocnego uderzenia. Szybko, bo już cztery minuty po pierwszym gwizdu sędziego, wynik otworzył Simone, a w 6. minucie podwyższył Rui Costa. Madridistas nie mogli się poddać. W końcu kto inny może więcej wiedzieć o remontadach, jak nie piłkarze Realu Madryt. Efektownym „szczupakiem” kontaktowego gola zdobył obecny dyrektor Realu Madryt, Emilio Butragueńo, a następnie wyrównał Amavisca. W obydwu sytuacjach kapitalnymi podaniami popisał się nie kto inny jak Luis Figo.

Druga połowa w znacznej mierze należała do graczy w białych koszulkach. W 52. minucie gola na prowadzenie zdobył Alfonso, jednak kilka minut później odpowiedział Milan, a konkretnie Rui Costa, który otrzymał świetne podanie od Papina i z zimną krwią pokonał Contrerasa. Pięć minut przed końcem meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem sfaulowany w polu karnym został gracz Realu Madryt. Gola na 4:3 zdobył Alfonso, wykonując skuteczną paradinhę i strzelając idealnie obok słupka.

Kibice nie zapomnieli swoich ulubieńców. Kiedy z boiska schodzili Figo czy Zidane, cały stadion bił brawa na stojąco. Doceniony został także m.in. kapitan Milanu, Paolo Maldini. Całemu spotkaniu dopisywała radosna atmosfera, a z ust każdego z piłkarzy nie znikał uśmiech. Żelazną kondycją wykazał się Brazylijczyk Cafú, który chyba jako jedyny rozegrał 90 minut.

Weterani Realu Madryt – weterani AC Milan 4:3