Bayern - Lyon w drugim półfinale

Podsumowanie środowych meczów Ligi Mistrzów

Wczoraj odbyły się ostatnie ćwierćfinałowe mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów. Do najlepszej czwórki awansowały zespoły Bayernu Monachium i Olympique'u Lyon. Bawarczycy po niesamowitym spotkaniu polegli z Manchesterem na Old Trafford 2:3, jednak dzięki zwycięstwu 2:1 w pierwszym starciu, awansowali do półfinału. Podobnie było w Bordeaux, mimo że gospodarze wygrali 1:0, to pożegnali się z rozgrywkami, okazało się bowiem, że porażka 3:1 w Lyonie była zbyt wysoka. W 1/2 finału Inter Mediolan podejmie Barcelonę, a Bayern zmierzy się z OL.

Girondins Bordeaux - Olympique Lyon 1:0 (Chamakh 45')
Arbiter: Undiano Mallenco
Miejsce: Stade Chaban-Delmas

Historyczny awans Lyonu. Olympique mimo porażki w Bordeaux zagra w półfinale Ligi Mistrzów. Spotkanie na Stade Chaban-Delmas lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy raz po raz zagrażali bramce golkipera Żyrondystów. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić gracze Laurenta Blanca. Pod koniec pierwszej części meczu upragnionego gola zdobył wreszcie Marouane Chamakh. W drugiej połowie gospodarze kilkakrotnie próbowali strzelić drugą bramkę i byli naprawdę blisko, jednak świetnie tego dnia przygotowany był Hugo Lloris. Lyon gra więc dalej, Bordeaux poza burtą.

Manchester United - Bayern 3:2 (Gibson 3', Nani 7', 41' - Olić 43', Robben 74')
Arbiter: Nicola Rizzoli
Miejsce: Old Trafford

Koszmar Czerwonych Diabłów. Podopieczni sir Alexa Fergusona nie zdołali awansować do półfinału Ligi Mistrzów i tym samym nie obronili honoru angielskiej piłki. Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy, bramki Gibsona i dwie Naniego całkowicie zaskoczyły Bawarczyków, którzy w żaden sposób nie potrafili zaskoczyć świetnie dysponowanych miejscowych. Przełom nastąpił dopiero w czterdziestej trzeciej minucie - Ivica Olić wpadł w pole karne i sprytnym uderzeniem w długi róg zaskoczył Edwina van der Sara. Do przerwy gracze United prowadzili więc już tylko 3:1.

W pięćdziesiątej minucie młodziutki Rafael za faul na Francku Ribérym ujrzał drugi żółty kartonik i musiał przedwcześnie opuścić boisko - jak się okazało, był to najważniejszy moment spotkania. Od tego zdarzenia do ataków przystąpili goście, którzy na piętnaście minut przed końcem zdobyli drugiego gola - fantastycznym wolejem zza pola karnego popisał się Arjen Robben. Bayern do końca kontrolował mecz i mimo porażki awansował do 1/2 finału Champions League.