Barça - Inter w półfinale

Wtorek z Ligą Mistrzów za nami

Wczoraj odbyły się pierwsze ćwierćfinałowe mecze Ligi Mistrzów. W 1/2 finału zameldowała się Barcelona i Inter Mediolan i to właśnie te zespoły utworzą pierwszą półfinałową parę. Blaugrana nie dała szans Arsenalowi, gromiąc zespół Arsène'a Wengera 4:1, a Inter pokonał w Rosji CSKA 1:0.

CSKA Moskwa - Inter Mediolan 0:1 (Sneijder 6')
Arbiter: Stéphane Lannoy
Miejsce: Łużniki

Bez sensacji w Moskwie - Inter Mediolan ponownie wygrywa z CSKA. Podopieczni José Mourinho po pierwszym zwycięstwie u siebie (1:0) byli faworytami wczorajszego starcia i nie zawiedli. Włosi ponownie wygrali 1:0 i awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Jedyną bramkę zdobył ex-madridista, Wesley Sneijder. Holender już w szóstej minucie płaskim uderzeniem z rzutu wolnego dał prowadzenie swojej drużynie. Zarówno gospodarze, jak i przyjezdni stworzyli sobie później jeszcze kilka dogodnych okazji, jednak kolejne gole nie padły.

FC Barcelona - Arsenal FC (Messi 20', 37', 42', 88' - Bendtner 18')
Arbiter: Wolfgang Stark
Miejsce: Camp Nou

Barcelona, która po remisie 2:2 w Londynie była zdecydowanym faworytem w rewanżu, rozbiła na Camp Nou Arsenal 4:1. Bohaterem spotkania był Leo Messi, Argentyńczyk strzelił bowiem tego dnia cztery gole. Mecz lepiej zaczęli goście, którzy po trafieniu Nicklasa Bendtnera w osiemnastej minucie objęli prowadzenie. Kanonierzy szybko jednak zostali sprowadzeni na ziemię, jeszcze w pierwszej połowie Messi trzykrotnie pokonał bezradnego Manuela Almunię. W drugiej części meczu gra się wyrównała i Arsenal również miał swoje okazje, niestety, skuteczność napastników The Gunners była tego dnia fatalna. W osiemdziesiątej ósmej minucie czwartą bramkę zdobył Leo i tym samym ustalił wynik spotkania.

Fot: Messi pokonuje Almunię po raz trzeci.