Oceny zawodników po meczu ze Sportingiem

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu ze Sportingiem Gijón oceniają redaktorzy Kiełbol i NatanD. Skala 1-10.

Iker Casillas
Kiełbol: Poprawny występ. Nie mógł zapobiec utracie gola, strzał był za mocny. 7

NatanD: Skazą na jego występie jest bramka Sportingu, kiedy piłka wpadła do siatki przy bliższym słupku. Poza tym jednym niedopisaniem zupełnie dobry mecz naszego portero. 7

ŚREDNIA: 7

Álvaro Arbeloa
Dobry występ. Miał duży ciąg na bramką, nareszcie. Był aktywny i odebrał sporo piłek. Przydałoby się, żeby Álvaro w końcu ustabilizował formę i częściej grywał na przyzwoitym poziomie. 7

Nie tak dobry jak zwykle. Aktywny w grze ofensywnej, ale bez fajerwerków. W defensywie zdarzały mu się, jak całej obronie, momenty słabości. 6

ŚREDNIA: 6,5

Ezequiel Garay
Odbierał, przechwytywał, wyjaśniał, czyścił. Nie tracił. Czyli prawidłowo wywiązał się ze swoich obowiązków. 7

Obecnie Argentyńczyk nie gwarantuje pewności w grze obronnej. Swoje zrobił, wciąż jednak brakuje mu szybkości i zwrotności. Poza tym czasami sprawia wrażenie zagubionego. 6

Sergio Ramos
Cała masa przerwanych akcji rywali i odebranych piłek. Miał jednak kilka niepewnych interwencji. Za dużo też strat było. Ale ogólnie było ok. 7

Czasami brakowało mu trochę pewności. Przy golu Sportingu, jeśli nie popełnił błędu, to na pewno mógł zachować się lepiej. Trzeba natomiast oddać mu całkiem przyzwoitą grę w odbiorze (piłkę przejmował aż siedemnaście razy – najwięcej w drużynie). 6

Marcelo
W ataku przebojowy i odważny, w obronie tradycyjnie słabszy. Zawinił przy straconym golu. 6

Jako obrońca rzadko wchodzi na poziom ponadprzeciętności. Ale kiedy biegnie z piłką u nogi, staje się jednym z najlepszych skrzydłowych na hiszpańskich boiskach. Tak też było i tym razem. Na połowie rywala efektowny i przebojowy. Ocena mogłaby być wyższa, gdyby w kluczowym momencie upilnował Barrala. 7

Lassana Diarra
Słaby występ. Nic mu nie wychodziło. Tracił, plątał się. Naprawdę cienko. Nic dziwnego, że Pellegrini zmienił go po 1 połowie. 5

Chyba najsłabszy w zespole. Bezładnie miotał się wśród piłkarzy z Gijónu, próbując znaleźć sobie miejsce na boisku. Do tego mnóstwo niedokładności i tylko jeden odbiór. To już któryś taki mecz z rzędu w wykonaniu Francuza. 5

ŚREDNIA: 5

Xabi Alonso

Pierwsza połowa nienajlepsza, w drugiej wziął się w garść. Zagrał kilka ciekawych piłek, zastopował kilka akcji Sportingu. No i najważniejsze – strzelił bramkę. Oby czynił tak częściej. 8

To on odbierał i rozdzielał najważniejsze piłki. Hegemon środka pola. Wobec słabej dyspozycji Granero i Lassa wziął na siebie odpowiedzialność za dowodzenie linią pomocy i z zadania wywiązał się bez zarzutu. Do tego wszystkiego dorzucił jeszcze jednego gola. 8

ŚREDNIA: 8

Esteban Granero
Nie pokazał nic specjalnego. Mało widoczny. Drużyna nie miała z niego wiele pożytku. 6

Po raz kolejny zupełnie bez wyrazu. Nie jest zawodnikiem na tyle dobrym, by udźwignąć na swoich barkach ciężar obsługiwania podaniami linii ataku w drużynie lidera jednej z najlepszych lig świata. Bodaj dwa razy zachował się jak rasowy rugbista, posyłając piłkę w najwyższe rzędy sektora za bramką. 5

ŚREDNIA: 5,5

Rafael van der Vaart
Kolejny dobry występ holenderskiej gwiazdy. Był waleczny i zadziorny. Rozwiązał worek z bramkami dla Realu. Asystował przy golu Higuaina. Tacy zawodnicy są potrzebni w Madrycie. 8

Bardzo aktywny. Wnosił dużo ożywienia w grę Królewskich. Trafiając do bramki rywala (notabene pomagając sobie przy tym ręką), dał sygnał do remontady. Innym razem był bardzo bliski pokonania Juana Pablo. Występ na plus. 7

ŚREDNIA: 7,5

Cristiano Ronaldo
Tradycyjnie był jednym z najaktywniejszych w zespole. Sporo strzelał, kiwał. Siał popłoch pod bramką rywali. Zanotował asystę, miał też wkład w gola Vaarta. 8

Grą na przestrzeni ostatnich tygodni bardzo podwyższył sobie poprzeczkę. Dlatego ostatniego spotkania nie można zaliczyć do nadzwyczajnych w jego wykonaniu. Znowu sprawiał problemy defensorom drużyny przeciwnej, znowu angażował się w niemal każdą akcję. To wystarczy do „ósemki”. 8

ŚREDNIA: 8

Gonzalo Higuaín

I wszystko jasne. 8

Pipita tradycyjnie swoje ustrzelił. Jasny punkt drużyny – jeden z nielicznych, które świeciły dłużej niż pół godziny. Na dobre zagościł w szeregach najlepszych snajperów Primera División. 8

ŚREDNIA: 8

Guti
Dobra zmiana. Uspokoił grę zespołu, pewnie poprowadził Królewskich po 3 punkty. Dżoker po raz n – ty. 7

Jego wejście na boisko w miejsce bezproduktywnego Lassa było jednym z kluczowych dla losów spotkania momentów. W swoich poczynaniach spokojny i pewny. „Ciasteczkami” tym razem Dios nas nie poczęstował, ale wzmocnieniem był na pewno sporym. 7

ŚREDNIA: 7

Fernando Gago
Potrzebuje ogrania. Dajcie mu więcej minut. Nie wyróżniał się, ale też i nie podpadał. 6

Przez dwadzieścia minut gry nie wyróżnił się niczym szczególnym. Może to kwestia złapania rytmu meczowego. 6

ŚREDNIA: 6

Raúl
Zapisał kolejny występ na swoim koncie, do statystyk. 6

Tym razem nie wniósł prawie niczego. Wspomnieć należy o jednej niewykorzystanej, ale i trudnej, okazji strzeleckiej. Przeszedł obok gry. 6

ŚREDNIA: 6

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,8

Trener Manuel Pellegrini
Znakomicie zareagował po pierwszych 45 min. Zmotywował zespół. Szkoda, ze tak późno, jednak nie ma co narzekać… 7

Pierwsza połowa stała pod znakiem bezradnych ataków Los Blancos, którzy nie mogli się przedrzeć przez szyki obronne rywala. Druga część spotkania to szybkie i zdecydowane kroki Pellegriniego, skutkujące dość pewnym zwycięstwem, co – zważywszy na nie najlepszą grę madrytczyków – należy uznać za sukces. 7

ŚREDNIA: 7

Sędzia Parada Romero
Bardzo przeciętnie. Cała masa błędów. Nie zauważył ewidentnej ręki Vaarta, takie coś nie powinno umykać…4

Mylił się w obie strony. Nie zobaczył zagrania ręką Van der Vaarta. Kilka razy zbyt pobłażliwy. Trzeba też przyznać, że nie pomagali mu sędziowie liniowi, toteż odpowiedzialnością za stosunkowo niską ocenę można obciążyć całą trójkę arbitrów. 4