/ as.com

Mecze Realu Madryt z Sevillą gwarancją bramek

W sumie 70 goli w ostatnich 17 meczach

Pojedynki między Realem Madryt a Sevillą są gwarancją bramek - wystarczy wspomnieć, że w 17 ostatnich meczach tych drużyn padło aż 70 bramek, co daje nam średnią 4,1 gola na spotkanie. Ponadto od sezonu 2001/02 (wcześniej Sevilla występowała jeszcze w Segunda) nie padł ani jeden bezbramkowy remis i tylko raz zdarzyła się taka sytuacja, gdy jedna z drużyn nie zdobyła żadnej bramki - sezon 2004/05 i zwycięstwo Andaluzyjczyków 1:0. W sumie statystyka pojedynków pomiędzy tymi zespołami wygląda następująco: dziewięć zwycięstw Realu Madryt, siedem Sevilli i tylko jeden remis. Najlepsi strzelcy: Zinedine Zidane (osiem bramek) i Frédéric Kanouté (cztery bramki).

Jeśli w pierwszej dekadzie XXI wieku najbardziej widowiskowe były pojedynki właśnie pomiędzy Realem Madryt a Sevillą, to wcześniej tytuł ten przysługiwał innym zespołom. W latach 90. Barça - Atlético (81 bramek), w latach 80. Real Madryt - Barça i Real Madryt - Betis (po 70 bramek), w latach 70. Real Madryt - Las Palmas (63 bramki), w latach 60. Saragossa - Elche (72 bramki), w latach 50. Real Madryt - Espanyol (101 bramek), w latach 40. Atlético - Espanyol (106 bramek) i od 1928 do 1940 roku Athletic - Barça (101 bramek).

09/11/2003 - Taniec Reyesa
Sevilla upokorzyła Real Madryt (4:1) dzięki wspaniałemu José Antonio Reyesowi. Mający wówczas zaledwie 20 lat skrzydłowy całkowicie pokrzyżował plany Carlosa Queiroza, który na bok obrony przesunął Francisco Pavóna, a na pozycji stopera wystawił młodziutkiego Rubéna. Wychowanek Królewskich został zmieniony już w 26. minucie, nie kryjąc płaczu i łez.

28/03/2004 - Zemsta Ronaldo
Na Bernabéu wciąż pamiętano upokorzenie z pierwszej rundy, gdy na Pizjuán gospodarze wygrali 4:1. Real Madryt zemścił się za tamtą porażkę, pokonując u siebie Sevillę aż 5:1. Bohaterem meczu został Ronaldo, który zdobył dwie bramki i miał duży udział przy trzeciej.

15/01/2006 - Piętka Gutiego
Real Madryt Lópeza Caro pokonał Sevillę 4:2, a Zinedine Zidane i Guti zrobili z tego meczu prawdziwe dzieło sztuki. Francuz zanotował pierwszego w swojej karierze hat-tricka, a Guti postawił cały stadion na nogi, popisując się wręcz nieprawdopodobną asystą piętką.

06/05/2007 - Duch Remontady
Drużyna Fabio Capello w meczu z Sevillą przeprowadziła jedną z tych najsłynniejszych remontad. Królewscy przegrywali do przerwy 0:1, jednak w drugiej połowie na boisku pojawił się Guti, który dwoma asystami i kluczowym podaniem przy trzeciej bramce odwrócił wynik spotkania, które ostatecznie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

07/12/2008 - Wyrok Schustera
Podopieczni Manolo Jiméneza zdobyli Bernabéu (3:4) po nieprawdopodobnym meczu. Najpierw goście wysunęli się na dwubramkowe prowadzenie, jednak Królewskim udało się odrobić straty. Skrzydła gospodarzom podciął jednak arbiter González Vázquez, a Renato w 84. minucie ustalił wynik spotkania. Po tej porażce z pracą pożegnał się Bernd Schuster.

26/04/2009 - Hat-trick Raúla
Kapitan Realu Madryt pogrążył Sevillę, zdobywając na Pizjuán hat-tricka. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 4:2.