Oceny zawodników po meczu z Xerezem

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Xerezem ocenił redaktor Rafhack i portal Defensacentral. Skala 1-10.

Iker Casillas
Rafhack: Po raz kolejny zachował czyste konto. Dwie udane interwencje, w innych sytuacjach zawodnicy Xerezu nie potrafili trafić w bramkę. Ogólnie miał mało pracy. 6

Defensacentral: Pewny, jak zawsze. Z powodzeniem wybronił to, co miał. 7
ŚREDNIA: 6,5

Álvaro Arbeloa
Najlepszy gracz stycznia potwierdza wysoką formę. Pięć strat, dwa odbiory. Raz nie upilnował Momo, przez co mogliśmy stracić bramkę, jednak na szczęście kapitan Xerezu nie trafił nawet w bramkę. Często włączał się w akcje ofensywne. Dał drużynie prowadzenie, zdobywając pierwszego gola w barwach Królewskich, zachowując się pod bramką rywala jak rasowy napastnik. Brawo! 8

Kolejny dobry mecz wychowanka Królewskich, szczególnie dobra postawa w drugiej połowie. 8

ŚREDNIA: 8

Sergio Ramos
Co prawda było trochę chaosu w obronie w pierwszych minutach, ale po raz pierwszy grał na środku z Garayem. Tym razem osiem odbiorów, ale prawdą jest, że przeciwnicy nie stwarzali zbyt wielu okazji. Wątpię w słuszność żółtej kartki, którą otrzymał. 7

Aktywny w pierwszej połowie, kilka razy sporo ryzykował. Potem nieco przygasł. 6

Ezequiel Garay
Argentyńczyk dopiero co wrócił po kontuzji, więc można mu wybaczyć niepewność w poczynaniach. Pięć odbiorów, kilka ważnych wybić. 6

Niemal niezauważalne było to, że nie grał przez trzy tygodnie. Bardzo dobry występ. 7

Marcelo
Początek bardzo odważny, pewnie zapędzał się pod bramkę rywala, potem nieco przygasł. Obudził się ponownie w drugiej połowie. Martwi trochę dziesięć strat, ale to też świadczy o tym, że nie bał się wdawać w pojedynki z przeciwnikami i często był przy piłce. Sześć odbiorów. 6

Miał trochę problemów w defensywie w pierwszych minutach meczu. W ataku bez powodzenia. 6

ŚREDNIA: 6

Xabi Alonso
Jeden z lepszych zawodników Realu Madryt. Pewnie rozprowadzał piłkę, mając trudne zadanie, gdyż piłkarze Xerezu bronili w dziesięciu we własnym polu karnym, a stan boiska był fatalny. Przy tym wszystkim wspaniale wykonywał również zadania defensywne. Dziewięć razy (najwięcej w zespole) odebrał piłkę, pięć razy stracił. Raz popisał się groźnym strzałem, jednak dobrze zachował się Renan. 8

Głowa pomocy, dobrze rozgrywał piłkę, mimo złego stanu boiska. 8

ŚREDNIA: 8

Esteban Granero
Tym razem może słabiej niż w poprzednich dwóch spotkaniach, jednak wciąż prezentuje wysoki poziom. Dobrze współpracował z Alonso. Popisał się kilkoma dobrymi dośrodkowaniami. Zaliczył również dwa kluczowe podania do Kaki, przy bramce Ronaldo, oraz do Arbeloi, po czym obrońca zdobył gola. Siedem razy stracił, ale cztery piłki odebrał.7

Próbował, ale nie był tak skuteczny, jak w poprzednich spotkaniach. 6

Lass
Jak zwykle, nabiegał się, powalczył. Stworzył przewagę w środku pola, dając miejsce na rozgrywanie Xabiemu. Sześć strat i tyle samo odbiorów. 6

Błędy się zdarzają, jednak niepokojąca jest niska forma zawodnika. Jednakże zespół musi docenić pracę Francuza. 5

ŚREDNIA: 5,5

Kaká
Brazylijczyk powoli wraca do formy. W spotkaniu z Xerezem widzieliśmy już znaczne przebłyski talentu Kaki, jednak rywal nie był zbyt wymagający. Świetnie układa się jego współpraca z Ronaldo, co zaowocowało dwoma bramkami. Miejmy nadzieję, że równie dobrze zaprezentuje się w meczu z Lyonem. Cztery straty, cztery odbiory.7

Nieco zagubiony w pierwszej połowie, obudził się w drugiej, zaliczając dwie asysty przy bramkach Cristiano 7

ŚREDNIA: 7

Gonzalo Higuaín
Pipita poniżej oczekiwań. Mam nadzieję, że to jedynie chwila słabości, gdyż już we wtorek Liga Mistrzów. Argentyńczyk cztery razy stracił piłkę, raz strzelił na bramkę Renana. Starał się, to fakt, ale trochę mu, tym razem, nie wychodziło. 5

Niewidoczny przez cały czas, jaki przebywał na boisku. Nie stworzył sobie ani jednej okazji przez 65 minut. 5

ŚREDNIA: 5

Cristiano Ronaldo
Portugalczyk wrócił do gry po dwóch meczach zawieszenia. Widać było u niego pragnienie bramek. Bardzo aktywny, najbardziej z całej drużyny. Wprawdzie szesnaście strat, ale trudno zliczyć, ile razy był przy piłce. Dwie bramki, które przypieczętowały wynik spotkania. Kapitalna akcja z Kaką. Dwanaście razy strzelał na bramkę (cała drużyna oddała 22). Z niecierpliwością czekam na mecz z Lyonem i popis umiejętności Ronaldo na nieco lepszym boisku niż na Estadio Chapín. 9

Prawdziwy crack. Zdobył dwie bramki, raz trafił w poprzeczkę. Niezmordowany przez całe spotkanie. 10

ŚREDNIA: 9,5

Mahamadou Diarra
Zmienił Xabiego Alonso i zaprezentował się poprawnie. Odebrał trzy piłki, dwie stracił, zagrał kilka dobrych podań. 6

Nie wniósł za wiele do spotkania, gdyż wszedł w momencie, kiedy zwycięstwo było już w kieszeni. 5

Raúl
Wszedł, powalczył, cóż więcej mógł zdziałać? Oddał jeden strzał, dwa razy stracił piłkę. Niewiele wniósł do meczu. 5

Jak zawsze, kiedy wchodzi z ławki. Nie za wiele wniósł do gry. 5

ŚREDNIA: 5

Royston Drenthe
Wszedł na ostatnie piętnaście minut, zmieniając Kakę. Raz stracił piłkę, raz popisał się dobrym strzałem, po podaniu Ronaldo piętką, jednak obrońca Xerezu wybił futbolówkę z linii bramkowej. Brał udział w akcjach Królewskich, nie bał się wdawać w pojedynki z przeciwnikami. 6

Holender wyglądał na zmotywowanego, jednak nie miał szczęścia przy strzale na bramkę Renana. 6

ŚREDNIA: 6

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,5

Trener Manuel Pellegrini
Trener Realu Madryt dobrze zestawił drużynę do meczu z Xerezem. Zespół osiągnął zamierzony cel – zdobył trzy punkty i zachował dystans do Barcelony. Przeprowadził dobre zmiany. Królewscy dobrze poradzili sobie na tym trudnym terenie, choć grą przez większość spotkania nie zachwycali.7

Zespół zagrał słabo w pierwszej połowie. Zmiany przyszły za późno. 5

ŚREDNIA: 6

Sędzia Turienzo Alvarez
Do arbitra spotkania można mieć pewne zastrzeżenia. Kilkakrotne gwizdał, kiedy nie trzeba był, innym razem wręcz przeciwnie. Hiszpańskie media doszukały się trzech rzutów karnych, jednak jeśli zobaczyć dokładnie powtórki, to nie było mowy o jedenastce. 5