Atlético demoluje Racing

Drugi mecz półfinałowy Pucharu Króla za nami

Zawodnicy Atlético Madryt rozbili Racing Santander w półfinałowym spotkaniu Pucharu Króla i są o krok od awansu do finału tych rozgrywek. Rojiblancos wygrali 4:0, a bramki strzelili Simão, Reyes i dwukrotnie Forlán. Gospodarze od początku dominowali i w pełni zasłużenie odnieśli zwycięstwo.

Już w 9. minucie kapitalną akcję prawą stroną przeprowadził Agüero po czym idealnie dograł na nogę nadbiegającego Simão, Portugalczyk huknął jak z armaty i nie dał szans stojącemu w bramce Coltoriemu. Mimo stwarzanych okazji kolejne gole nie chciały paść. Dopiero pięć minut przez końcem pierwszej części meczu miejscowi podwyższyli wynik - dużo zimnej krwi w polu karnym zachował Reyes i pewnym strzałem w krótki róg umieścił futbolówkę w siatce.

Druga połowa ponownie zaczęła się od ataków Atlético. Trzecia bramka padła jednak w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach – na osiemnastym metrze faulowany przez Morala był Jurado, arbiter uznał jednak, że przewinienie nastąpiło już w szesnastce i podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się Forlán. Zaledwie dziewięć minut później było już po meczu - pan Matéu Lahoz podyktował drugą jedenastkę, tym razem jednak słuszną, za faul Torrejóna na Agüero. Ponownie do piłki podszedł Forlán i po raz kolejny się nie pomylił.

Do końca wynik nie uległ już zmianie. Tylko katastrofa może odebrać awans zawodnikom Rojiblancos. Najprawdopodobniej w finałowym meczu Copa del Rey ujrzymy Sevillę i Atlético, ale na straty nie można spisywać jeszcze żadnej z drużyn. Wiadome jest jedno, zarówno Getafe, jak i Racing muszą wspiąć się na wyżyny, by w meczach rewanżowych pokonać swoich rywali.

Atlético Madryt - Racing Santander 4:0