Sevilla triumfuje

<i>Los Palanganas</i> mkną do finału Pucharu Króla

W wyrównanym meczu na Ramón Sánchez Pizjuán Sevilla pokonała Getafe, stawiając kolejny krok na drodze do głównego celu – zwycięstwa w Pucharze Króla.

Spotkanie z wysokiego C zaczęli goście. Po kwadransie mogło być 2:0, ale dla podopiecznych Míchela. Jednak wyjątkową niecelnością „popisał” się Manu. O ile pierwszy strzał, wyłapany bez problemów przez Palopa, można usprawiedliwić niewygodną pozycją, o tyle drugie pudło to już oczywista wina zawodnika Getafe.

W 25. minucie dobrą okazję zmarnowali gospodarze. Perotti przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym oddał ją Negredo. Ten jednak nie zachował zimnej krwi. Uderzył z pierwszej piłki – jeśli można to zagranie nazwać uderzeniem. Futbolówka po prostu poturlała się za linię końcową.

Los Azulones zdążyli w pierwszej połowie jeszcze dwa razy zagrozić bramce Palopa. Najpierw z dwóch metrów spudłował Manu, potem miejsca w siatce nie znalazł celowany w okienko strzał Soldado. Wtedy do głosu doszedł Luis Fabiano. Wprawdzie w 41. minucie zdarzyło mu się to, co takiej klasy napastnikowi, przydarzyć się nie powinno, bowiem z pięciu metrów, mając przed sobą tylko Ustariego, trafił właśnie w niego. Ale już kilka minut później nie zawiódł. Wykorzystał dośrodkowanie Adriano, strzałem głową pokonując portero Getafe.

Druga połowa stała pod znakiem dominacji Los Palanganas, choć nie obfitowała już w tak klarowne sytuacje jak pierwsza. Warte odnotowania jest na pewno groźne strzał Zokory i Romarica.

80. minuta rozwiała nadzieje gości na korzystny wynik w tym meczu. Prawym skrzydłem popędził Navas. Kopnięta przez niego piłka trafiła w defensora Getafe Mario i wpadła do bramki strzeżonej przez Ustariego. Tym samym Sevilla zdobywa sporą zaliczkę przed rewanżem na Coliseum Alfonso Pérez i staje się jeszcze wyraźniejszym faworytem dwumeczu.

Sevilla: Palop; Adriano, Stankevicius, Escudé, Fernando Navarro; Jesús Navas, Zokora, Renato, Perotti; Luis Fabiano (Kanouté – 67’), Negredo (Romaric – 36’, Duscher – 86’)

Getafe: Ustari; Cortés, Cata Díaz, Mario, Mané; Casquero, Boateng, Pedro León, Parejo (Albín – 72’), Manu Del Moral (Miau – 78’); Soldado

Sevilla FC - Getafe CF 2:0