/ Realmadrid.pl

Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Málagą oceniają redaktor Rafhack oraz portal Defensacentral. Skala 1-10.

Iker Casillas
Rafhack: Zaspał przy jednej z sytuacji, po której piłka o mało nie wpadła do naszej siatki. Poza tym, kiedy wybiegł za pole karne, fatalnie wybił futbolówkę pod nogi rywala, po czym fantastycznie uratował to, co zepsuł. Za mało pewności. Rywale nie stworzyli zbyt wielu sytuacji, mimo to nie najlepszy występ Ikera. 5

Defensacentral: Bramkarz z Móstoles nie miał zbyt wiele pracy, jednak w sytuacjach, które stworzyli przeciwnicy, mógł zachować się lepiej. 5

ŚREDNIA: 5

Sergio Ramos
W pierwszej połowie bardzo odważnie włączał się w akcje ofensywne, wybiegał nieustannie na prawe skrzydło i stwarzał okazje do dośrodkowania. Kilka razy jednak przekombinował. Strzelił bramkę, jednak sędzia dopatrzył się minimalnego spalonego. W drugiej połowie nie miał już tylu okazji, gdyż trener przesunął go na środek. Dziesięć odbiorów, ale siedem strat. 7

Najpierw na boku, potem na środku defensywy. Piłkarz z Andaluzji pokazał lepszą formę niż w poprzednich spotkaniach. 7

ŚREDNIA: 7

Ezequiel Garay
Dobre 45 minut w wykonaniu Argentyńczyka. Odebrał sześć piłek. Zawinił jedynie w sytuacji, kiedy sam na sam wybiegł napastnik Malagi, a Casillas musiał ratować zespół... głową. Zszedł w przerwie z powodu kontuzji, miejmy nadzieję, że to nic poważnego. 6

Zaprezentował się bardzo dobrze, zanim został zmieniony w przerwie. Dobre podania krzyżowe i kilka klasowych wybić. 7

ŚREDNIA: 6,5

Raúl Albiol
Poprawnie, jak zawsze. Osiem odbiorów, zero strat. Dobrze wypełniał swoje obowiązki na boisku. 7

Były piłkarz Valencii bardzo pewnie gra głową. Był bardzo blisko zdobycia bramki. 7

ŚREDNIA: 7

Álvaro Arbeloa
Kolejny dobry występ hiszpańskiego obrońcy. Zaliczył wprawdzie sporo strat, bo aż osiem, ale stwarzał naprawdę spore zagrożenie pod bramką rywala. Mimo wszystko radził sobie lepiej w pierwszej połowie, kiedy grał na lewej stronie, niż w drugiej, kiedy występował na nominalnej pozycji. 6

To nie był jeden z lepszych meczów Arbeloi, jeśli chodzi o ofensywę, jednak sporo się napracował zarówno na lewej, jak i na prawej stronie. 6

ŚREDNIA: 6

Lassana Diarra
Dobry występ. Zasada „ja walczę, Xabi rozgrywa” sprawdza się w stu procentach. Francuz biega, odbiera piłki, stwarza przewagę w środku pola. Oddał nawet strzał, jednak bardzo dobrze zachował się golkiper Málagi. 7

Francuz waleczny jak zawsze. Próbował włączać się w akcje ofensywne, jednak bez efektów. 6

Xabi Alonso
Miał okazję, aby zdobyć pierwszą bramkę dla Realu Madryt... tyle że samobójczą. Może momentami trochę za bardzo zwalniał grę Królewskich, wycofując piłkę do obrońców, jednak ogólnie niezły występ. Dobre przerzuty na boki. Wprawdzie jedenaście strat, ale taki już los rozgrywającego. Zrehabilitował się ośmioma odbiorami. 6

Nie najlepszy mecz. Kilka nieudanych podań. 5

ŚREDNIA: 5,5

Guti
Kapitan Realu Madryt znowu czaruje świetnymi podaniami. Kluczowa piłka do Benzemy przy pierwszym golu, asysta przy drugim. Oddał świetny strzał, jednak Munúa zachował się kapitalnie. Myślę, że wykonał swoje zadanie bardzo dobrze. 7

Powrót czternastki do pierwszego składu. Pokazał klasę świetnymi podaniami. 7

ŚREDNIA: 7

Kaká
Co tu dużo mówić, słaby występ Brazylijczyka. Fakt, zdobył asystę, ale to chyba wszystko. Próbował, dryblował, jednak w większości przypadków tracił piłkę. Miał świetną okazję na zdobycie bramki, jednak zmarnował podanie od Benzemy. To wciąż nie ten Kaká, jakiego oczekujemy. 4

Brazylijczyk wciąż daleki od formy. Próbował, ale po prostu mu nie wychodziło. Od niego oczekuje się dużo więcej. 5

ŚREDNIA: 4,5

Cristiano Ronaldo

Niesamowicie aktywny w ataku. Dwie bramki, w końcu się przełamał. Stwarzał drużynie wiele okazji. Czternaście strat, jednakże ile razy był przy piłce? Czerwona kartka, wydaje się, w pełni zasłużona. Trochę szkoda, w kontekście meczu na Riazor. Pech nie opuszcza Cristiano. 8

Zapewnił drużynie zwycięstwo, zdobywając dwie bramki. Szkoda, że pan Pérez Lasa wyrzucił go z boiska. 9

ŚREDNIA: 8,5

Karim Benzema
Bez bramki. Parę razy zabrakło szczęścia. Cóż, druga okazja na pokazanie swoich umiejętności, pod nieobecność Higuaína, zmarnowana? 5

Francuz próbował, ale to nie była jego noc. Walczył, starał, ale ostatecznie bez bramki, a co gorsza bez okazji na zdobycie gola. 6

Marcelo
Zagrał 45 minut na lewej obronie i trzeba przyznać, że radził sobie poprawnie. Mało włączał się w akcje ofensywne, o wiele mniej niż Arbeloa. 6

Wszedł w drugiej połowie w miejsce Garaya. Praktycznie niewidoczny w akcjach ofensywnych. 6

ŚREDNIA: 6

Esteban Granero
Zmienił Gutiego i trzeba przyznać, że zagrał całkiem dobrze. Kilka dobrych podań, co więcej kapitalny strzał w stylu De la Reda, jednak bramkarz zachował się fantastycznie. 6

Wychowanek zaprezentował kilka dobrych minut. Był bardzo blisko zdobycia bramki. 7

Raúl - grał za krótko by go oceniać.

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,3

Trener Manuel Pellegrni
Zespół wykonał plan w stu procentach. Trzy punkty z Málagą zostają na Bernabéu. Dopiero teraz przed trenerem arcytrudne zadanie, gdyż na Riazor nie zagrają Cristiano Ronaldo i Gonzalo Higuaín...7

Nie pomylił się, wystawiając Gutiego od pierwszych minut, co podniosło jakość gry drużyny w pomocy. 7