Lyon wygrywa w Pucharze Francji

Dwa gole Bastosa i jedna Gomisa dały awans <i>OL</i>

Piłkarze Olympique'u Lyon zwyciężyli w Pucharze Francji z drugoligowym Strasbourgiem 3:1. Wynik spotkania już w jedenastej minucie meczu pięknym uderzeniem z woleja otworzył Bafetimbi Gomis. Kibice zgromadzeni na Stade de la Meinau nie musieli długo czekać na kolejną bramkę - już trzy minuty później Michel Bastos strzelił drugiego gola dla przyjezdnych. Miejscowi jednak się nie załamali i na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej części meczu, gola kontaktowego zdobył napastnik Strasbourga, Nicolas Fauvergue.

W drugiej połowie kilka dobrych okazji mieli gospodarze, jednak piłka nie chciał wpaść do siatki rywali. Co nie udało się drugoligowcowi, to udało się siedmiokrotnemu mistrzowi Francji - w siedemdziesiątej drugiej minucie kolejny raz dał o sobie znać Bastos, który ładnym uderzeniem podwyższył wynik na 3:1. Do końca meczu już nic się nie zmieniło i zawodnicy OL cieszyli się z awansu do kolejnej rundy.