/ as.com, własne

Lyon kolejny raz traci punkty

Tym razem komplet punktów ze Stade Gerland wywozi Montpellier

Najbliższy rywal Królewskich w drodze po dziesiąte trofeum Ligi Mistrzów, francuski Olympique Lyon, nadal nie błyszczy formą. Co więcej, można by pokusić się o stwierdzenie, że podopieczni Claude'a Puela zaczynają pognębiać się w kryzysie, albowiem w dzisiejszej kolejce francuskiej Ligue 1 przegrali na Stade Gerland 1:2 z rewelacją rozgrywek, zajmującym czwarte miejsce Montpellier.

Prowadzenie dla gości uzyskał w 53. minucie spotkania Kolumbijczyk Víctor Hugo Montańo, zaś do remisu na siedem minut przed zakończeniem meczu doprowadził Bafétimbi Gomis. Ostatnie jednak słowo należało do przyjezdnych, którzy za sprawą bramki Joris Steve Marveaux, zdobytej w 85. minucie, mogli cieszyć się z kompletu punktów na szalenie trudnym terenie, jakim jest Stade Gerland.

Lider ligi francuskiej, Girondins Bordeaux, wygrał swoje wyjazdowe spotkanie w Tuluzie. Oznacza to, że Olympique Lyon traci po 19. kolejkach aż 13 punktów do lidera.