Oceny zawodników po meczu z UD Almería

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z UD Almería oceniają redaktorzy Dimhil, Klatus i Qras. Skala 1-10.

Iker Casillas
Dimhil: W pierwszej połowie to mógł spokojnie rozbić sobie namiot w polu karnym. Niestety w drugiej głównie dzięki nieporadności obrony dwa razy musiał wyciągać piłkę z siatki. 6

Klatus: Miał trochę roboty w drugiej połowie i obronił jeden czy dwa groźne strzały piłkarzy Almerii, bo w pierwszej mógłby pójść sobie na kawę do stadionowej restauracji. Przy obu straconych golach nie miał szans na obronę. 6

Qras: Obronił co miał obronić, puścił, czego obronić nie miał prawa. Standardowo. 7

ŚREDNIA: 6,3

Sergio Ramos
Chyba najlepsze spotkanie Sergio w tym sezonie, a dodatkowo ukoronowane golem. Świetny w obronie, groźny w ataku. To już kolejne dobre spotkanie Hiszpana, więc miejmy nadzieję, ze jego forma się powoli stabilizuje. Dla mnie zawodnik meczu. 8

Hiszpan zagrał w pierwszej połowie wręcz perfekcyjnie. Był bezbłędny w obronie i niesamowicie aktywny w ataku, dzięki czemu strzelił gola. W drugiej części gry był już nieco mniej aktywny, zresztą jak cały zespół. 8

Wrócił błysk u Ramosa. Gol, dwa strzały, dwa podania kluczowe i trochę zbyt nonszalancko z tyłu w drugiej połowie. 7

ŚREDNIA: 7,7

Pepe
Bardzo dużo odbiorów, wygranych górnych piłek. Dobre spotkanie. 7

Portugalczyk nie ponosi winy za żadnego straconego gola. Na dodatek zaliczył aż szesnaście odbiorów w tym spotkaniu. 7

Masa odebranych piłek i kilka odważnych ofensywnych wejść. Na minus zdecydowanie słabsza druga połowa. 6

ŚREDNIA: 6,7

Raúl Albiol
17 odbiorów robi wrażenie, ale mógł lepiej zachować się przy pierwszym golu. Ponadto kilka razy dał się „wkręcić” Uche. 6

Można mieć pretensje do Albiola za utratę pierwszej bramki, ale piłka po prostu niefortunnie odbiła się od jego nogi i wpadła do bramki, z drugiej strony pewnie gdyby wykonał blok u ułamek sekundy szybciej to piłka nie wpadłaby do siatki. W kilku sytuacjach można było zauważyć u niego braki szybkościowe, ale za te błędy zrehabilitował się aż siedemnastoma odbiorami! 6

To samo, co u Pepe minus bardziej rażące błędy w defensywie. 5

ŚREDNIA: 5,7

Álvaro Arbeloa

Poprawnie. W obronie solidny, choć to jego nieudane wybicie sprezentowało piłkę Soriano. W ofensywie kilka ciekawych wejść, ale bez szału. 6

Były piłkarz Liverpoolu na pewno w większym stopniu ponosi winę za utratę pierwszej bramki niż Albiol, gdyż to on zgrał piłkę pod nogi Uche. Poza tym błędem w obronie prezentował się pewnie. Podłączał się tez pod akcje ofensywne, ale z reguły albo nie dostawał piłki od partnerów, albo szybko ją oddawał. 5

Można było odnieść wrażenie, że w pracy defensywnej był najpewniejszym z naszych obrońców. Ciężko było się przebić jego stroną. Niestety to on wybijał piłkę, gdy bramkę zdobył Soriano i to on wybijał piłkę, gdy bramkę zdobył Uche. Jak wiemy, obrońca ma piłkę wybić tak, aby zlikwidować zagrożenie, a nie asystować rywalowi przy bramce. 4

ŚREDNIA: 5

Xabi Alonso
Dużo cennych odbiorów, walki w środku pola. Można powiedzieć, że grał za dwóch, bo robił i za defensywnego pomocnika i za rozgrywającego. Dobre zawody Baska. 7

Już w Gran Derbi było widać poprawę w jego grze, wczoraj tylko potwierdził, że powoli wraca do wysokiej formy. Pokazał kilka zagrań z których słynie, czyli bardzo długie i celne co do milimetra podania na skrzydła. Dobrze dyrygował grą drugiej linii i wywiązywał się też z zadań defensywnych, notując jedenaście odbiorów. 7

Nasza linia obrony grał w tym meczu bardzo wysoko i Xabi często ją asekurował. Nie przeszkodziło mu to w sterowaniu z głębi pola poczynaniami ofensywnymi - 5 podań kluczowych. 7

ŚREDNIA: 7

Marcelo
Mało widoczny. Kilka razy się pokazał, ale zdecydowanie był w cieniu Cristiano. Próbował też strzałów z dystansu, ale z miernym skutkiem. 5

Bezbarwny występ młodego Brazylijczyka. W tamtym sezonie strzelił Almerii pięknego gola i był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, wczoraj niczym się nie wyróżnił. 5

Mniej przekonujący niż ostatnio, nie podejmował dobrych decyzji na boisku. 6

ŚREDNIA: 5,3

Rafael van der Vaart
Bardzo miłe zaskoczenie tego meczu. Świetny przegląd pola, dobre podania, ogólnie był bardzo aktywny. Bliski strzelenia gola, ale bramkarz Almerii popisał się świetnym refleksem. Myślę, że tym występem „wykupił” sobie miejsce w pierwszym składzie na mecz z Marsylią. 7

Świetny mecz Holendra w pierwszej połowie, praktycznie nie tracił piłek, zanotował kilka bardzo ładnych podań i o mało nie zaliczył asysty po świetnym podaniu piętką do Higuaína. W drugiej połowie opadł już nieco z sił, co dostrzegł Pellegrini i dał mu odpocząć. Chilijczyk pewnie jeszcze nie raz da szansę Holendrowi, bo po raz kolejny pokazał się z dobrej strony w tym sezonie. 7

Zaczął naprawdę dobrze, w sumie oddal 4 strzały, miał dwa podania kluczowe, ale z czasem gasł w oczach. 6

Esteban Granero
Wielka chęć do gry, był dosłownie wszędzie. Ładnie rozgrywał piłkę, często schodził też do skrzydła i pokazał niektórym graczom Realu co to znaczy dośrodkować piłkę. Jedyne co mnie w jego grze irytowało to nadmierna chęć do strzałów z dystansu. Nieraz uderzał z bardzo trudnych sytuacji, gdzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby podanie do partnera. Brawa za walkę. 6

Rozegrał wczoraj całkiem niezłe zawody w ofensywie, ale niestety to on ponosi w największej mierze winę, za utratę drugiego gola, nie upilnował i nie zdążył zablokować strzału Uche. 6

5 strzałów, 8 dograń do partnerów, po których było lub powinno być groźnie. Dobry występ. 7

Cristiano Ronaldo

Podobnie jak Granero, był na boisku wszędzie. Bardzo aktywny, ale nie do końca wszystko mu wychodziło. Ale fakty są takie, ze dzięki niemu zdobyliśmy trzy gole. Nie można też oczywiście zapomnieć o jego nagannym zachowaniu czego konsekwencją była głupia czerwona kartka. To niestety obniża jego ocenę. 6

Dzisiejszy AS piszę o dwóch obliczach Cristiano, nazywając go jednocześnie aniołem i diabłem. Tak w istocie wyglądał wczorajszy występ Portugalczyka. Zdobył gola, zanotował dwie asysty, wywalczył rzut karny. Niestety karnego, którego wywalczył nie wykorzystał i dostał dwie głupie żółte kartki, które wykluczają go z ważnego pojedynku przeciwko Valencii. Jednak w głównej mierze to jemu zawdzięczamy wczorajsze zwycięstwo. 7

No i mamy zagwozdkę. Gol, asysta, 13 strzałów na bramkę, 4 podania kluczowe, wywalczony rzut karny, źle strzelony rzut karny, dziwne zachowanie po bramce Benzemy, dwie głupie żółte kartki, w efekcie kompletnie bezsensowne osłabienie drużyny przed meczem z Valencią. 6

Gonzalo Higuaín
Gdy Real prowadził marnował sytuację za sytuacją. Ale gdy przyszło nam odrabiać straty jak zwykle wziął sprawy w swoje ręce (a raczej nogi :) ) i rozpoczął kolejną remontadę. To jest po prostu Gonzalo. 7

Słowo, które najbardziej powinno się kojarzyć z Argentyńczykiem to remontada. Po raz kolejny to on jest jedną z głównych postaci spotkania, w którym Real musiał gonić wynik. Strzelił gola i zaliczył asystę, mimo że w pierwszej połowie był jednym ze słabszych piłkarzy w naszych szeregach. 7

Bramka i asysta. Bez zbędnego szumu zrobił w ofensywie niewiele mniej od Cristiano. 8

ŚREDNIA: 7,3

Karim Benzema
Gdyby nie ta bramka, która i tak specjalnym wyczynem nie jest, powiedziałbym, że tam po prostu był. A tak pamiętam jeszcze tego gola. 6

Wszedł i strzelił gola, w zasadzie tylko tyle pozytywnego można napisać o grze Francuza. Wciąż wydaje się być zagubiony na boisku, nie dostrzega kolegów i wszystkie akcje stara się wykańczać samemu, co nie wychodzi mu najlepiej. 6

Od zdobycia gola, ważnego gola, grał mniej sparaliżowanie. Szkoda, że nie podał do Gonzalo przy wiadomej akcji. 5

Mahamadou Diarra i Royston Drenthe - grali za krótko by ich oceniać.

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,3

Trener Manuel Pellegrini
Widać znaczą poprawę w grze Realu. Nie będę mu zarzucał, że nasi piłkarze seryjnie marnują sytuacje, bo to nie jego wina. Podobało mi się ustawienie w jakim Real wyszedł na dzisiejsze spotkanie. Świetna pierwsza połowa i zbyt luźne granie na początku drugiej co skończyło się dwoma straconymi golami. Jednak dobrze, ze tak się stało, bo podziałało to jak płachta na byka i nasi piłkarze wzięli się w garść i pokazali, że potrafią strzelić więcej jak jednego gola w meczu. 7

Po pierwszej połowie można było go wychwalać pod niebiosa, że tak kapitalnie ustawił zespół i zmotywował go do świetnej gry. Tylko co stało się w drugiej połowie, dlaczego Królewscy nagle stanęli i oddali pole gry rywalowi, przy skromnym prowadzeniu? Może cieszyć to, że zespół w końcu zaczyna grać ładną dla oka piłkę i że strzelił aż cztery gole, szkoda tylko, że przy okazji stracił dwa. 7

Na początku sezonu graliśmy słabo, ale strzelaliśmy wiele bramek. Ostatnio graliśmy lepiej, ale nie strzelaliśmy prawie w ogóle. Wczoraj graliśmy dobrze, nawet bardo dobrze, strzeliliśmy sporo bramek, ale... ten przestój na początku drugiej połowy popsuł wrażenie. 7

ŚREDNIA: 7

Sędzia Estrada Fernández
Nie ustrzegł się kilku błędów, był zbyt nerwowy. 4

Można się zastanawiać czy słusznie podyktował rzut karny, bo powtórki telewizyjnie nie wyjaśniają w 100% tej sytuacji, ale wyjaśniają już to, że bramka Benzemy nie powinna być uznana, gdyż Francuz w momencie oddawania strzału przez Ronaldo stał w polu karnym. Podjął słuszną decyzję pokazując drugą żółtą kartkę Ronaldo, dobrze współpracował z liniowymi. 5

Słabe zawody arbitra. Prowadził je nerwowo i podyktował rzut karny po faulu, którego nie było. 4