Castilla przegrywa, Castilla wygrywa

<i>Canteranos</i> na czternastym miejscu w tabeli

Licznie zgromadzona na stadionie im. Alfredo Di Stéfano publiczność była świadkiem szóstej porażki gospodarzy w tym sezonie. Canteranos przystępowali do spotkania osłabieni nieobecnością dwóch podstawowych napastników – Szalaia i Acuńy. W walce z ogromną nieskutecznością szkoleniowiec postawił na młodych-gniewnych i sięgnął po snajperów Realu Madryt C, Samu i Juana Carlosa.

Już w 9. minucie pierwszy z nich postraszył bramkarza rywali mierzonym strzałem. Zanim ofensywa Królewskich na dobre się rozkręciła, arbiter pokrzyżował wszelkie plany wyrzucając z boiska Raúla Ruiza za faul w środku pola. Dość surowa kara odbiła się na przebiegu spotkania. Więcej okazji stwarzali sobie przyjezdni, ale defensywa na czele z Adánem długo stawała na wysokości zadania i zachowywała czyste konto.

Osłabienie w zespole Alejandro Menéndeza nie wykluczyło akcji ofensywnych, z których dwie mogły się zakończyć trafieniem. W 34. minucie po rzucie rożnym groźnie główkował Gary, a tuż przed końcem pierwszej odsłony Mosquera mocnym uderzeniem minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Po przerwie, choć inicjatywa nadal była po stronie Realu Oviedo, w sytuacjach podbramkowych utrzymywał się remis. Na strzał Samu z 55. minuty odpowiedział chwile później uderzając z rzutu wolnego Curro, a porteros obu drużyn mieli okazje do zaprezentowania umiejętności.

Kiedy wydawało się, że Castilli uda się dowieźć remis do końca spotkania, mordercze tempo gry w drugiej połowie dało o sobie znać. Podmęczeni gospodarze na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem stracili bramkę i cenny punkt.

Real Madryt Castilla: Adán; Velayos, Gary, Mateos, Marcos Alonso; Raúl Ruiz, Cordero (Juanan, min. 53.), Fran Rico, Mosquera; Juan Carlos (Juanfran, min. 59.) i Samu (Cristian, min. 76.).

Real Oviedo: Aulestia; Rubén González, Gonzalo, Jorge Rodríguez, Invernon; Xavi Moré, Rubén García (Iván Ania, min. 82.) , Curro, Manu Busto; Jandro (Nacho Méndez, min. 71.) i Rayco (Mario Prieto, min. 88.).

Bramki:
0:1, min. 85.: Xavi Moré.

Sędzia: Sergio Del Río Ayete.
: Juan Carlos (Castilla) oraz Manu Busto, Jandro, Curro (Oviedo).
: Raúl Ruiz (min. 25., Castilla).

Widzów: 3 500.

W niebywale emocjonującym pojedynku 15. kolejki Segunda División B rezerwy Realu Madryt pokonały na wyjeździe Lanzarote, odnotowując trzeci triumf w sezonie. Po godzinie gry canteranos prowadzili aż 1:4, ale gospodarze nie złożyli broni i doprowadzili do stanu 3:4, jakim zakończyło się spotkanie. Dwa trafienia w szeregach Castilli były autorstwa Juana Carlosa, dotychczas podstawowego gracza Realu C.

Królewscy fantastycznie rozpoczęli niedzielny mecz. Już w 8. minucie Juan Carlos był bliski pokonania Floro, jednak po szybkiej, kombinacyjnej akcji sędzia odgwizdał spalonego. Siedem minut później wszystko odbyło się zgodnie z przepisami – mocno bity rzut rożny zamienił głową na pierwszą bramkę Luis Hernández.

Wybornie spisująca się w środku pola para Fran Rico-Mosquera napędzała ataki gości, co w 29. minucie przyniosło już dwubramkowe prowadzenie. W sytuacji jeden na jeden z golkiperem nie pomylił się Juan Carlos, również rozgrywający dobre zawody. Osiem minut później kontaktowe trafienie zaliczył Rubén, wykorzystując rzut karny.

Po przerwie Castilla nieco spuściła z tonu, ale nie zrezygnowała z ofensywnych akcji – już minutę po powrocie na boisko do siatki trafił Juan Carlos po podaniu Mosquery. Chwilę później sytuację Lanzarote skomplikował sędzia, karząc czerwonym kartonikiem Tońito. W kolejnym ataku canteranos pognębili rywali wbijając im czwartego gola. Cristian bardzo dobrze zachował się w polu karnym, ofiarnie odzyskał piłkę i pokonał Floro.

Kiedy wydawało się, że spotkanie jest rozstrzygnięte i w szeregi Królewskich wkradło się rozluźnienie, skontrowali przeciwnicy. Najpierw nadzieje przywrócił Maikel, a na piętnaście minut przed końcem Adán skapitulował po uderzeniu Rubéna z rzutu wolnego. Na szczęście podopieczni Menéndeza odzyskali przewagę i nie pozwolili przeciwnikom na doprowadzenie do remisu. Dzięki trzem punktom rezerwy oddaliły się od strefy spadkowej i zajmują 14. lokatę.

Lanzarote: Floro, Angel (Ayoze Pérez, min. 46.), Francis (Jona, min. 6.), Faruk, Rubén; Jotha, Echedey (Ian, min. 57.), Maikel, Vladimir; Roseen, Tońito.

Real Madryt Castilla: Adán; Nacho Fernández, Mateos, Gary, Javi Velayos; Fran Rico (Tébar, min. 77.), Luis Hernández, Juan Carlos (Vázquez, min. 75.), Mosquera; Samu (Rodrigo, min. 61.) i Cristian.