Dobra gra to nie wszystko - porażka w Gran Derbi

Wejście smoka Zlatana

Po dobrym meczu podopieczni Pepa Guardioli pokonali Real Madryt 1:0. Królewscy zagrali przyzwoite zawody, jednak nie potrafili wykończyć stworzonych przez siebie sytuacji. Barca natomiast konsekwentnie rozgrywała piłkę w środkowej strefie boiska.

Mimo kilku dobrych okazji strzeleckich z obu stron, bramki do przerwy nie padły. Przełom nastąpił w 56. minucie, kiedy to znakomite podanie, od któregoś ze swoich partnerów wykorzystał Zlatan Ibrahimović. Szwed pojawił się na boisku zaledwie pięć minut wcześniej. Osiem minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Sergio Busquets. Goście ruszyli do ataku, jednak na nic się to zdało, w znakomitych sytuacjach pudłowali bowiem Karim Benzema i Gonzalo Higuain. W 90. minucie z boiska "wyleciał" jeszcze Lass, który obejrzał od sędziego drugi żółty kartonik. Wyniki nie uległ już zmianie.