MŚ U-17: Hiszpania w półfinale

Dramatyczne zwycięstwo nad Urugwajem

Młoda reprezentacja Hiszpanii pokonała rówieśników z Urugwaju w ćwierćfinale Mistrzostw Świata do lat 17 w Nigerii. Mecz miał bardzo dramatyczny przebieg. W półfinale czeka reprezentacja gospodarzy, która pokonała Koreę 3:1.

Hiszpanie od początku przeważali, jednak to Urugwaj zdobył pierwszą bramkę spotkania. La Furia Roja wyrównała po rzucie karnym podyktowanym za faul na Sarabii, zawodniku Realu Madryt. Chwilę później rywale grali już w osłabieniu po czerwonej kartce dla Sarraute. Siły jednak się wyrównały, ponieważ pod koniec pierwszej części meczu z boiska usunięty został hiszpański stoper Muniesa.

Początek drugiej połowy to dwie bramki Borji (przy jednej z nich asystował rozgrywający kolejne bardzo dobre spotkanie Sarabia) w dwie minuty i pewne, wydawałoby się, prowadzenie Hiszpanii. Urugwajczycy byli jednak w stanie odpowiedzieć dwoma bramkami i wyrównać wynik meczu na sześć minut przed końcem.

Dogrywka nie przyniosła zmiany wyniku, a w rzutach karnych triumfowała Hiszpania 4:2.

3 - Hiszpania: Edgar; Dalmau, Sergi Gómez, Muniesa, Aurtenetxe; Muniain (E. Ramos, m.61; Kamal, m.91), Koke, Sergi Roberto (Amat. m.46), Sarabia; Isco; Borja.

3 - Urugwaj: S. Ichazo; S. Pereyra, D. Polenta. S. Rodríguez (Laureiro, m.82), N. Prieto, F. Sarraute, S. Gallegos, Silvera, Brugman (Avilés, m.34), G. Barreto, A. Luna (Mezquida, m.69).

Bramki: 0-1. Min.10: Adrián Luna; 1-1. Min.17: Isco; 2-1. Min.48: Borja; 3-1. Min.50: Borja; 3-2. Min.71: Mezquida; 3-3. Min.84: Gallegos.

Karne: 1-0. Sergi Gómez, gol; 1-1. Gallegos, gol; 2-1. Borja, gol; 2-2. Barreto, gol; 3-2. Aurtenetxe, gol; 3-2. Laurerio, strzał niecelny; 3-2. Sarabia, obrona bramkarza; 3-2. Mesquida, obrona bramkarza; 4-2. Isco, gol.

Sędzia: Carlos Batres (Gwatemala).