Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu ze Atlético oceniają redaktorzy Kiełbol, Klatus i Qras. Skala 1-10.

Iker Casillas
Kiełbol: Iker uratował nam to zwycięstwo. Przy wpuszczonych bramkach był bez szans. Iker – jesteś Bogiem… 9

Klatus: Co prawda został pokonany dwa razy, ale przy obu golach był bez szans. Przez cały mecz bronił niezwykle pewnie, na dodatek wybronił dwie stuprocentowe sytuacje Simão Sabrosy i Sergio Agüero. 8

Qras: Wiele pracy nie miał, ale w końcówkach pierwszej i drugiej połowy wygrał kluczowe pojedynki sam na sam z Simão i Agüero. 8

ŚREDNIA: 8,3

Sergio Ramos
Hiszpan grał ostro, dużo faulował, ale był bardzo aktywny, włączał się do ataków. Grał poprawnie. W sumie to co on mógł innego zrobić w tej akcji, po której dostał czerwień? Zaryzykował, nie udało się. Osłabił zespół, jednak w przekroju tych 65 min, które rozegrał, wypadł pozytywnie. Kartka obniża ocenę. 5

Przez sześćdziesiąt pięć minut gry prezentował się naprawdę dobrze, szczególnie w ofensywie. W defensywie kilka razy nie zdążył za Simão i niestety otrzymał czerwoną kartkę, ale pewnie jakby nie sfaulował Agüero to Argentyńczyk umieściłby piłkę w siatce. 4

Często biegał do przodu, pomagał w akcji dającej nam prowadzenie po strzale Kaki. W defensywie kilka razy ograny przez Simão. Faulował Agüero, słusznie usunięty z boiska. 4

ŚREDNIA: 4,3

Pepe
Przez niemal cały mecz grał bardzo dobrze. Wygrał sporo pojedynków, na swoim koncie miał aż 13 przechwyconych piłek. W końcówce to już chyba sił zabrakło. Popełnił błędy przy obu bramkach dla rywali. Nie mam klapek na oczach, widziałem jak grał przez większość spotkania, nie będę więc przesadnie zaniżał oceny. 6

Do siedemdziesiątej ósmej minuty rozgrywał naprawdę świetny mecz, sporo przechwytów, wygranych pojedynków główkowych, nie pozwalał na nic Forlanowi, niestety tylko do siedemdziesiątej ósmej minuty. Portugalczyk w dużej mierzy jest odpowiedzialny za utratę obu goli. 5

Raz zgubiony przez Forlana, raz ograny przez Kuna i przewrócony przez siebie samego. W obu przypadkach padły bramki. Słaby występ. 3

ŚREDNIA: 4,7

Ezequiel Garay
Podobnie jak Pepe, grał przyzwoicie przez dużą część meczu. W końcówce pogubił się, jak cała reszta formacji defensywnej. To też chyba kwestia braku sił, no i braku jednego ważnego ogniwa, Ramosa mianowicie. 6

Na pewno trzeba go pochwalić za doba grę w pierwszej połowie, niestety w drugiej było już znacznie gorzej. Nie potrafił upilnować Agüero i Forlana. 5

W pierwszej połowie wiele pracy nie miał, a gdy w drugiej rywali przycisnęli, miał niezły zawrót głowy. Niczego na szczęście nie zawalił. 5

ŚREDNIA: 5,3

Álvaro Arbeloa
Bardzo dużo odbiorów (13), pewna gra. Brał udział w akcjach ofensywnych. W końcówce (jak cała reszta) opadł z sił. Nie ma mu się co dziwić, przecież dopiero niedawno wyleczył kontuzję. Najważniejsze jest to, ze zaczyna grać na przyzwoitym poziomie. 7

Bardzo dobry występ w defensywie, nie pozwalał na nic Reyesowi, a gdy po czerwonej kartce dla Ramosa został przeniesiony na prawą stronę obrony, to i Simão miał z nim kłopot. W ofensywie był aktywny w pierwszej połowie, w drugiej skupił się już tylko na zadaniach defensywnych. 7

W obronie nieźle, w ofensywie mizernie. Pellegrini chce, aby boczni obrońcy grali w ofensywie jak skrzydłowi. To nie jest człowiek do tego. 6

ŚREDNIA: 6,7

Lassana Diarra
Znowu więcej strat niż odzyskanych piłek (5 – 8), no ale każdy kto ma oczy widział co wczoraj wyprawiał Francuz! Lass był wszędzie, nękał tych biednych przeciwników. Nie odpuszczał nawet na chwile. Walczył zaciekle, ruchliwy, pewny, opanowany. Powraca do wysokiej formy. 8

Mimo kilku strat, podobnie jak w meczu z Milanem był jednym z najlepszych piłkarzy Królewskich na boisku. Przechwytywał piłkę, wyprowadzał kontrataki, budował akcje, był prawie zawsze tam gdzie była piłka. Można się do niego przyczepić o to, że to on stracił piłkę po, której padł gol dla Atlético.8

Dominował fizycznie nad każdym rywalem w środku pola. Raz groźnie strzelał, to on wywalczył piłkę (przy pomocy Ramosa), którą uderzył Kaká na 1:0. Bardzo dobre zawody za wyjątkiem końcówki, gdy, jak i wszyscy pozostali, opadł z sił. Minus za stratę, po której padła bramka. 8

ŚREDNIA: 8

Xabi Alonso
Miał kilka niedokładnych podań, zgoda. Jednak do spółki z Lassem zdominowali środek pola. Zwłaszcza w pierwszej połowie. Środek był nasz, to my dyktowaliśmy warunki (do czasu czerwonej kartki), spora w tym zasługa Alonso. 8

Nie raz już o tym pisałem i znów muszę się powtórzyć, w grze Xabiego Alonso wciąż jest mnóstwo niedokładności. Niedokładnie bite rzuty wolne, niedokładne długie podania, strzały na bramkę daleki od ideału. Można go pochwalić, za to że dobrze współpracował z Lassem i razem rządzili środkiem pola. 6

Nadal zagubiony. Fatalne stałe fragmenty gry. Na plus ładne prostopadle podanie do Benzemy, który dzięki temu mógł zagrać do Marcelo przy drugiej bramce. 5

ŚREDNIA: 6,3

Marcelo
Sporo zamieszania siał z przodu. Dynamiczny, przebojowy. Napsuł nerwów obrońcom Atletico. Dobry występ przypieczętował ładnym golem. 7

Dobry występ Brazylijczyka, jako skrzydłowy jest o wiele bardziej wartościowym graczem niż jako obrońca. W wielu spotkaniach, w których występował na tej pozycji strzelał bramki i wczoraj było podobnie, świetnie zachował się w polu karnym i nie dał szans Asenjo. 7

Świetne wykończenie akcji Alonso i Benzemy, jak zwykle groźny z przodu. Gdy wyleciał z boiska Ramos i Marcelo musiał cofnąć się na lewą obronę również było jak zwykle. Podanie na gola na 1:3 padło z jego strony boiska. 6

Kaká

Pierwsza połowa dobra, nawet bardzo dobra. Piękny gol, który był ozdobą meczu. Wykazywał sporą chęć do gry, był aktywny, sporo widział. W drugiej odsłonie zgasł. Masz Ricardo tą „ósemkę”, na zachętę. 8

Bardzo dobry występ w pierwszej połowie, okraszony pięknym golem, uczestniczył w wielu akcjach ofensywnych, jego gra mogła się podobać. Niestety w drugiej połowie był już niewidoczny. 7

Bramka piękna, klasyczne uderzenie made by Kaká. Potem było go już niewiele. 6

ŚREDNIA: 7

Gonzalo Higuaín
Nie był zbytnio widoczny, inną sprawą jest to, że parę razy świetnie wychodził na pozycję a nie widzieli tego jego partnerzy. Wywalczył kila rzutów wolnych w okolicach pola karnego. Najważniejsze jest oczywiście to, że zdobył bramkę, kolejną. Pipita ewidentnie uczy się od Raúla. Kapitan szepnął mu zapewne kilka słów na temat tego, żeby nigdy nie odwracał się placami do bramki, żeby zawsze do końca widział co się dzieje. No i są efekty… 7

Zrobił swoje - strzelił gola. Rzadko był przy piłce, ale głównie nie przez to, że nie pokazywał się do gry, ale przez to, że Kaká czy Benzema woleli grać bardziej indywidualnie. 7

Bramka na 3:0 to kwintesencja najlepszego Higuaína, jakiego możemy mieć - walka, zadziorność, szybkość i piłkarska bezczelność. Dobrze, że miał chociaż ten jeden przebłysk talentu i woli. 6

Karim Benzema
Stwarzał największe zagrożenie pod bramką Asenjo. Ruchliwy, sprytny, przytomny. Zaliczył asystę, strzelał, wychodził na pozycje. Defensorzy Atlético mieli z nim sporo pracy. Tym razem nie udało się pokonać golkipera, choć było blisko. Widać postępy w grze Karima. To dobru omen. 7

Francuz z meczu na mecz prezentuje się coraz lepiej, wczoraj zaliczył asystę, ale znów brakuje mu skuteczności, miał kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, w tym dwie stuprocentowa, niestety ich nie wykorzystał. 6

Ciężko ocenia się jego grę. Bramek strzela mniej niż trzeba, ale pracuje na połowie rywala, dogrywa ładne i sprytne piłki do kolegów (asysta do Marcelo), coś tam pokombinuje i to nawet wychodzi. Jeszcze żeby dołączyła do tego skuteczność. 6

Raúl
Zaraz po jego wejściu mieliśmy czerwoną kartkę dla Ramosa, gra się posypała i zespół rozpaczliwie się bronił. Kapitan był totalnie osamotniony w ataku. Robił co mógł, a zrobić sam niewiele mógł. Dobrych chęci odmówić mu nie można. 5

Wszedł na zmęczonego rywala, ale nic nie zdziałał, zabrakło tez z jego strony pressingu gdy obrońcy i defensywni pomocnicy Rojiblancos rozgrywali piłkę. 4

Wszedł na minutę przed kartką Ramosa i szybko został jedynym wysuniętym napastnikiem. Nigdzie nie zrobił nic godnego uwagi, oprócz sześciu straconych piłek. 3

ŚREDNIA: 4

Fernando Gago
Wszedł by pomóc drużynie w trudnej sytuacji. Nie wniósł wiele do gry. Nasza defensywa w końcówce była dziurawa jak sito. 5

W zasadzie o jego grze można napisać jedynie, że pojawił się na boisku na kilka minut i tyle. Miał wzmocnić szyki obronne Królewskich i niestety mu się to nie udało. 4

Miał wzmocnić środek pola, dać nowe siły do walki w "10". Niezbyt dał radę. 4

Rafael van der Vaart - grał za krótko by go oceniać.

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6

Trener Manuel Pellegrini
Poprawnie przygotował zespół do derbów. Graliśmy bardzo dobrze w pierwszej połowie. W drugiej nie musieliśmy już atakować za wszelką cenę, i było dobrze do tej nieszczęsnej 65 minuty. Niepokojące jest to, że znowu tracimy dwie bramki w krótkim odstępie czasu. Powinniśmy też potrenować taktykę na wypadek ekstremalnych sytuacji na boisku. Po „czerwie” zespół przestał istnieć, nastał chaos głównie, kataklizm był blisko. Dramaturgia iście derbowa. 7

W końcu można dostrzec jakiś pomysł na grę, w końcu piłkarze wiedza gdzie mają przebywać na boisku. Nie można jeszcze powiedzieć, że mamy jakiś styl gry, ale powoli zaczynamy go sobie wypracowywać. Nie można mieć pretensji do Chilijczyka, że zespół stracił dwa gola, bo graliśmy w osłabieniu, a trzeba go pochwalić za to, że do momentu zejścia z boiska Ramosa graliśmy nie tylko efektownie, ale i efektywnie. 8

Trzeci mecz bez rotacji, trzeci mecz w tym samym zestawieniu i ustawieniu trzeci mecz z Raúlem na ławce i Gutim poza składem. Kto wie, może jesteśmy właśnie świadkami wydarzeń epokowych? Teraz musi jeszcze temu składowi starczyć sił na wyeliminowanie Alcorcónu, a potem mogą odpocząć na towarzyskich z reguły zgrupowaniach kadry lub w Madrycie. 8

ŚREDNIA: 7,7

Sędzia Clos Gómez
Przyzwoicie prowadził zawody. Zadanie miał trudne i jakoś w miarę to wszystko ogarnął. 6

Popełnił kilka drobnych błędów jak odgwizdane spalone, których nie było, ale poza tym sędziował poprawnie. 7

Pomimo obaw (fatalna praca podczas niedawnych derbów Madrytu) nie wyrządził obu drużynom większych krzywd. 7