/ rfef.es

Hiszpanie na zwycięskiej ścieżce

Armenia - Hiszpania 1:2

Reprezentacja Mistrzów Europy nadal niepokonana w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki. Tym razem ofiarą la selección espańola padła Armenia. W Erewaniu podopieczni Vicente del Bosque pokonali gospodarzy 2:1 po bramkach Cesca Fàbregasa i Juana Maty. Mecz nie był jednak łatwą przeprawą dla Hiszpanów, zawodnicy rywala sprawili, że faworyci musieli się trochę namęczyć, aby zapisać na koncie kolejne trzy punkty.

Wynik otworzył w 34. minucie spotkania Cesc Fàbregas, pięknie technicznie uderzając piłkę po dobrym podaniu Xaviego. W 58. minucie gospodarze doprowadzili do remisu - po rzucie wolnym piłkę uderzył głową Arzumanyan. Była to zarazem pierwsza bramka Armenii w oficjalnym spotkaniu przeciwko Hiszpanii w historii. Ostatnia, rozstrzygająca bramka padła w 66. minucie spotkania. Jej autorem był Juan Mata, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu bramkarza na byłym zawodniku Realu Madryt. Dziewiąte kolejne zwycięstwo Hiszpanii w eliminacjach stało się faktem.

Zobacz: Bramka Cesca, Bramka Maty

Armenia: Berezovski; Hovsepyan, Mkoyan, Azurmanyan, A. Mkrtchyan; Edygaryan (Arakelyan, 73’), K. Mkrtchyan, Karamyan, Goharyan (Melkonyan, 60’); Marcos Pizelli (Dashyan, 65’).

Hiszpania: Reina; Sergio Ramos, Marchena (Piqué, 46’), Puyol, Monreal; Senna; Cazorla, Xavi, Cesc, Mata (Iniesta, 67’); Torres (Negredo, 54’).

Bramki: Azurmanynan 58' - Cesc 34', Mata 64'.

Sędzia: Jiri Jech.

Kartki: Berezovski - Marchena, Puyol.