Oceny zawodników po meczu z Tenerife

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Tenerife oceniają redaktorzy Airwolf, Klatus i NatanD. Skala 1-10.

Iker Casillas
Airwolf: Najważniejsze, że nie puścił bramki, a przecież goście mieli kilka świetnych okazji, by zmienić wynik na swoją korzyść. 8

Klatus: Nasz portero znów zachował czyste konto, ale tym razem musiał się sporo napocić. Gdyby nie kilka jego świetnych interwencji, wynik wcale nie musiałby być tak okazały. Popełnił jeden błąd w drugiej połowie, gdy chciał łapać piłkę jedną ręką i trafiała ona pod nogi Omara, który na szczęście trafił tylko w słupek. 7

NatanD: Co prawda kilka razy zagrał niepewnie, ale zachował czyste konto i niejednokrotnie ratował Królewskich. Można powiedzieć, że swoje zadanie wykonał, a napracować musiał się przecież sporo. 7

ŚREDNIA: 7,3

Sergio Ramos
Rzadko kiedy Sergio na dobre opuszcza boisko już w przerwie. Zszedł głównie dlatego, że potrzeba było miejsca dla dwójki ofensywnych pomocników, nie zaś dlatego, że grał tragicznie. 6

Co prawda był aktywny w ofensywie, ale jego wejścia prawą stroną nie stwarzały większego zagrożenia. W obronie interweniował poprawnie, chociaż kilka razy dał się ograć. 6

Udany występ Hiszpana. Nie popełnił raczej większych błędów i tradycyjnie już bardzo angażował się w akcje ofensywne. Wygląda na to, że powoli wraca do formy. 6

ŚREDNIA: 6

Pepe
Obaj stoperzy zasługują na identyczną i niezbyt wysoką ocenę. Pozwalali przeciwnikom na zdecydowanie zbyt dużo. 5

Jak zawsze niezwykle pewny i skuteczny w defensywie, dobrze rozumiał się z Albiolem i asekurował na prawej stronie w pierwszej połowie Ramosa, a w drugiej Lassa. 7

Pierwsze spotkanie w lidze po 10-meczowej karze. Nie wszedł jeszcze całkowicie w rytm meczowy, ale już zaliczył kilka błyskotliwych interwencji, do jakich przyzwyczaił nas przez dwa lata pobytu w Madrycie. Aż dziewięć odbiorów. 7

ŚREDNIA: 6,3

Raúl Albiol

Podobnie jak Pepe grał bardzo pewnie i skutecznie, dobrze radził sobie też w pojedynkach główkowych. 7

Pewny punkt madryckiej defensywy. Podpora linii obronnej na długie lata. Dobre spotkanie w wykonaniu byłego zawodnika Valencii. 7

Royston Drenthe

Warto docenić to, że mu się chciało, to przecież on samodzielnie przeprowadził naszą pierwszą akcję w tym meczu. Tylko co z tego, skoro z jego wysiłków nic tak naprawdę nie wynikało? 6

Dobre interwencje w defensywie przeplatał złymi, podobnie było w ofensywie. Pierwsza połowa w jego wykonaniu była bardzo słaba, ale w drugiej zagrał już nieco lepiej. Traci co prawda trochę mniej piłek od Marcelo, ale gra od Brazylijczyka gorzej w obronie, a i w ofensywie też nie jest tak widoczny jak były gracz Fluminense. 5

Bezbarwnie, z dużą ilością strat. Kilka razy łatwo dał się ograć. Starał się pomagać w ataku, ale bez większych korzyści, prócz dość przypadkowej asysty przy drugiej bramce Benzemy. Najlepszym wyborem na lewą obronę pozostaje Marcelo. 5

ŚREDNIA: 5,3

Lassana Diarra
Niby wszystko było tak, jak być powinno, ale gdy jeszcze grał jako defensywny pomocnik, w meczu, w którym powinien być szczególnie skoncentrowany na zadaniach defensywnych, zaliczył kilka głupich, potencjalnie bardzo groźnych strat. 6

Francuz podobnie jak Drenthe zagrał lepiej w drugiej połowie niż pierwszej. Tyle że już jako prawy obrońca, a nie środkowy pomocnik. W całym meczu stracił piłkę cztery razy, a tylko raz ją odzyskał, a wiemy że nie raz już notował dwucyfrową liczbę odbiorów. 6

Nie najlepszy mecz Lassa. Stracił sporo piłek, niewiele odzyskał. Lepiej w drugiej połowie, kiedy musiał przenieść się na prawą stronę defensywy. Nie można mu odmówić aktywności i chęci do gry. 6

ŚREDNIA: 6

Xabi Alonso
Poprawny mecz i świetna, bezbłędna wręcz asysta. Przydałaby się jednak większa skuteczność w „destrukcji”, w sytuacjach, gdy naszym stoperom idzie tak, jak idzie. 7

Gdy Hiszpan znajduje się na boisku, akcje Realu wydają się być bardziej przemyślane. Dobrze rozprowadzał piłkę, zaliczył asystę i pomagał w grze defensywnej. 7

Przyzwoicie. Choć nie jest to jeszcze to, czego oczekujemy od jednego z najlepszych defensywnych pomocników na świecie, to Hiszpan wydaje się nabierać pewności. Zanotował ładną asystę. 7

ŚREDNIA: 7

Esteban Granero
No, panie kolego, a już tak dobrze było, już byliśmy gotowi uwierzyć, że będzie z ciebie wielki piłkarz... Zgoda, wciąż może być, ale na pewno nie jeśli będzie rozgrywał takie mecze. 5

Stać Granero na o wiele więcej. Bezbarwny występ. 5

Tym razem słabe zawody Hiszpana. Brak kreatywności, słusznie zmieniony przez Kakę. Pirat przeszedł obok spotkania. 5

ŚREDNIA: 5

Cristiano Ronaldo
Grał jak grał, naprawdę nieźle, widać było, że mu zależy. Największy minus za zachowanie po zejściu z murawy. Teoretycznie nie powinno się to już wliczać w ocenę, ale w praktyce, przynajmniej tym razem, się wliczy. 5

Tym razem nie strzelił gola, ale na pewno nie był to nieudany występ. Jak zwykle wykazywał ogromną chęć do gry, pokazał kilka fajnych zagrań i przeprowadził kapitalną akcję w drugiej połowie, kiedy minął kilku zawodników z Teneryfy, ale jego strzał obronił Aragoneses. 7

Znów był silnym ogniwem zespołu. Pokazał kilka nieszablonowych zagrań. Jak zwykle biegał za dwóch i powodował spore zamieszanie w szeregach rywala. 8

ŚREDNIA: 6,7

Raúl
Pozwólcie, że przez szacunek do legendy powstrzymam się od komentarza. 4

Kolejny już słabszy występ kapitana, poza zmarnowaniem stuprocentowej okazji w pierwszej połowie przez całe spotkanie był zupełnie niewidoczny. 4

Nie wyszedł ten mecz El Siete. Zagrał niemrawo, kulała także skuteczność (niewykorzystana okazja w pierwszej połowie). Wciąż ważny element drużyny, ale mecz z Tenerife powinien wymazać z pamięci. 5

ŚREDNIA: 4,3

Karim Benzema
W pierwszej połowie, żeby nie użyć ostrzejszych słów, zupełnie niewidoczny, w drugiej natomiast strzelił dwie bramki, w tym tę najważniejszą, pierwszą, która wyrwała Los Blancos z marazmu. 8

Dwa gole i naprawdę dobra gra w drugiej połowie, czego chcieć więcej od napastnika? 8

Mecz mógłby spisać na straty, gdyby nie przebudził się w drugiej połowie. Po przerwie uaktywnił się i przestał tracić tyle piłek. Efekty: dwa gole i udział w kilku groźnych akcjach pod bramką Aragonesesa. 8

ŚREDNIA: 8

Kaká

Razem z Gutim wniósł nową jakość do gry Królewskich w tym meczu, a do tego jeszcze przypieczętował zwycięstwo golem. Trzymanie go na ławce było o tyle dobrym pomysłem, że pokazało, ile Brazylijczyk znaczy dla tej drużyny. 8

Bez dwóch zdań najlepszy piłkarz wczorajszego meczu, jego pojawienie się na placu gry odmieniło naszą grę. Poza tym strzelił pięknego gola. 8

Śmiało można stwierdzić, że był jednym z głównych architektów sobotniego zwycięstwa. Po jego pojawieniu się na murawie gra Królewskich bardzo się ożywiła. Twórczy i pewny siebie. Do tego piękna bramka, która przypieczętowała sukces Los Blancos. 8

ŚREDNIA: 8

b
Guti
Jak Kaká, tyle że nie strzelił gola. 7

Wejście jego i Kaki poprawiło grę Realu i mimo, że stracił kilka piłek, to pokazał też kilka fajnych zagrań. 6

Poprawny występ Diosa. Wszedł po przerwie i przyłożył rękę do zwycięstwa. 6

Mahamadou Diarra - grał zbyt krótko, by go ocenić.

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,3

Trener Manuel Pellegrini
Z jednej strony minus jak stąd do Władywostoku za nieprzygotowanie piłkarzy do meczu, bo przecież przede wszystkim jego konto obciąża fakt, że w pierwszej połowie nasi grali tak słabo i zupełnie bez pomysłu. Z drugiej jednak, trzeba przyznać, że ma nosa. Nie zdjął Benzemy, choć ten na to zasługiwał, wpuścił też od razu dwóch nowych zawodników, którzy odmienili losy spotkania. 7

Dobrze zareagował na słaba grę jego zespołu w pierwszej połowie, szybko dokonując zmian, które zmieniły obraz gry. Pod koniec meczu zamiast zdejmować Ronaldo, mógł dać odpocząć Xabiemu Alonso, który dopiero co wrócił po kontuzji. 7

Słusznie dał odpocząć Kace i równie słusznie zainterweniował po słabej pierwszej połowie. Decyzje Inżyniera można uznać za dobre. Drużynie wciąż brakuje stylu, który mogłaby narzucić od pierwszych minut. Królewscy nie powinni oddawać pola beniaminkowi. Jednak trzeba cierpliwości. Najważniejsze, że passa zwycięstw trwa. 7

ŚREDNIA: 7

Sędzia Muńíz Fernández
Wypaczył wynik spotkania? Nie. Według hiszpańskich standardów to wielkie osiągnięcie. 7

Rozdał trochę za dużo kartoników, ale poza tym panował nad boiskowymi wydarzeniami, jego praca nie wzbudzała kontrowersji. 7