Real zwycięski na inaugurację; Deportivo pokonane

Królewscy zwyciężyli 3:2

Real Madryt zwycięża w swoim pierwszym meczu w sezonie 2009/2010 z Deportivo La Coruńa 3:2. Bramki dla Królewskich, strzelali: Raúl w 27. minucie meczu, po dobitce strzału Karima Benzemy. Piłka po uderzeniu Francuza trafiła w słupek, uprzednio przelatując pod nogami bramkarza gości. Kapitanowi nie pozostało nic innego, jak skierowanie piłki do pustej bramki.

Drugiego gola strzelił Cristiano Ronaldo z rzutu karnego, sprokurowanego przez bramkarza gości, Aranzubię, który faulował Raúla w polu karnym. Trzecia bramka padła już w drugiej części meczu. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Lassana Diarra, który wyprowadził ponownie w tym meczu Królewskich na prowadzenie, a trzecia bramka dla Los Blancos okazała się tą na miarę trzech punktów.

Goście z A Coruńii postawili twarde warunki i ani na minutę nie odpuszczali, nie zamierzając się poddawać. Efektem takiej postawy były dwa gole i dwukrotne doprowadzenie do remisu. Gole dla gości strzelali: Riki (wychowanek Realu Madryt) w trzydziestej pierwszej minucie i Valerón, tuż po przerwie. Udany start Królewskich, trzy punkty na koncie i momentami przebłyski poszczególnych zawodników Manuela Pellegriniego. Były też momenty, które dobitnie udowadniały, że drużyna potrzebuje jeszcze czasu. Przed zawodnikami, jaki trenerem bardzo wiele pracy. Niemniej jednak pierwszy, oficjalny test nowego Realu Madryt wypadł pozytywnie.