Valencia 0:0 (5:6 w karnych) Real Madryt!

Real Madryt zdobywa pierwsze trofeum w sezonie 2003//2004! Co prawda...

Real Madryt zdobywa pierwsze trofeum w sezonie 2003//2004! Co prawda nie jest to prestiżowy puchar, ale trafi do galerii przy Avenida Castellana. Królewscy wygrali po serii rzutów karnych z Valencią CF 6:5! Strzały z "wapna" przyniosły spore emocje. Po czwartej serii Valencia prowadziła 4:3, gdyż chwilę wcześniej w słupek trafił Solari. W piątej serii Casillas świetnie wyczuł Sancheza, a Portillo przedłużył konkurs jedenastek. Potem gola strzelił bramkarz Palop i Helguera, a więc było już 5:5. W siódmej serii Pudłuje Pellegrino, a po nim do piłki podszedł "Cuchu" Cambiasso, który zapewnia Realowi zwycięstwo w Torneo Naranja! Świetny mecz Realu, średnio wypadł w swoim hiszpańskim debiucie Beckham. Formą błysnęli za to Casillas, Zidane i Figo. Raul i Cambiasso przeszli nieco obok meczu, a obrona zaprezentowała się co najmniej poprawnie, podobnie jak Ronaldo, który zmarnował kilka doskonałych okazji. Jednak nie wymagajmy zbyt wiele, to przedsezon, ale już możemy się cieszyć, że w meczu z wymagającym przeciwnikiem nie straciliśmy bramki, poza tym stworzyliśmy niezłe widowisko. Spotkanie toczone było w na prawdę zawrotnym tempie, szczególnie w pierwszej połowie. Na drugą połowę Queiroz wprowadził małe roszady w ustawieniu. Wypróbował Becksa w środku pola, jednak nie spisał sięAnglik na tej pozycji. Zresztą kibice Valencii utrudniali mu zadanie, szczególnie kwitując każde jego dojście do piłki. Cieszyć powinna forma rezerwowych, którzy zaprezentowali się, już któryś raz z kolei całkiem dobrze. Młody Nunez zagroził parę razy swoimi akcjami obronie VCF, także Guti, Portillo, Morientes i Solari zagrali całkiem dobrą końcówkę, kiedy to Królewscy właściwie nie opuszczali połowy klubu spod znaku nietoperza. Słowem: możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nawet defensywa zaprezentowała się przyzwoicie. Także obawy, co do zmienników Makelele okazały siębezpodstawne, bo "Cuchu" poradził sobie pierwszorzędnie w obronie, nieco gorzej w ofensywie, ale przecież nie od tego jest defensywny pomocnik. Torneo Naranja trafia Na Bernabeu, a ja zapraszam do obejrzenia pełnego przebiegu meczu w Realcji Live!, która to moja skromna osoba przygotowała. Hala Madrid!