Kaká ósmym madridistą ze Złotą Piłką

Real Madryt przyciąga najlepszych

Santiago Bernabéu to stadion, gdzie swoje talenty prezentowali najlepsi zawodnicy na świecie. Kaká to ostatni na liście madridista ze Złotą Piłką na koncie.

Kaká (2007)
Rok 2007 był dla Kaki wyjątkowy. Zdobył on Złotą Piłkę dzięki świetnemu sezonowi w barwach Milanu, z którym wygrał Ligę Mistrzów, zostając też królem strzelców rozgrywek z dziesięcioma bramkami na koncie. Został też wybrany najlepszym napastnikiem Ligi Mistrzów, najlepszym zawodnikiem według FIFPro oraz MVP Klubowych Mistrzostw Świata. Otrzymał także nagrodę FIFA World Player oraz wybrano go do Złotej Jedenastki.

Cannavaro (2006)
Fabio Cannavaro zdobył Złotą Piłkę dzięki znakomitej grze w barwach Juventusu i reprezentacji Włoch, z którą zwyciężył w Mistrzostwach Świata. Przyznano mu nagrodę FIFA World Player. W 2006 roku podpisał również kontrakt z Realem Madryt.

Ronaldo (2002)
Brazylijczyk Złotą Piłkę wywalczył wracając do gry po ponadrocznej przerwie spowodowanej poważną kontuzją kolana.

Owen (2001)
Wygrywając z Liverpoolem Puchar UEFA, Superpuchar Europy, Puchar Ligi Angielskiej i Puchar Anglii, Owen został najmłodszym zdobywcą Złotej Piłki.

Figo (2000)
Na tytuł zasłużył sobie znakomitą grą w Barcelonie w 1999 roku. Zdobył ligowy tytuł, przeszedł do Realu, zdobył Złotą Piłkę, po czym po raz kolejny wygrał ligę.

Zidane (1998)
Lider Juventusu i reprezentacji Francji, którą poprowadził do złotego medalu Mistrzostw Świata, strzelając w finale z Brazylią dwa gole.

Di Stéfano (1957, 1959)
Prawdziwy symbol Realu i ikona światowego futbolu. Jedyny zawodnik ze Złotą Superpiłką.

Kopa (1958)
Z Realem wygrał trzeci Puchar Europy. Wystąpił także w reprezentacji Francji podczas Mistrzostw Świata w 1958 roku, które zakończył na trzecim miejscu.