Finał LM: FC Barcelona 2:0 Manchester United

<em>Blaugrana</em> zdobywcą Pucharu Europy

FC Barcelona 2:0 Manchester United

(Eto'o 10', Messi 70' - )

Rzym, Stadion Olimpijski, 27 maja 2009.

Po pierwszej połowie spotkania o Puchar Europy, w Rzymie FC Barcelona prowadziła 1:0 po strzale Samuela Eto'o z kilku metrów w 10. minucie spotkania.

Pierwsze minuty to przewaga Anglików i nerwowa gra Blaugrany. Jednak szybko stracona bramka ostudziła zapały drużyny Fergusona, a Barcelona zaczęła stopniowo narzucać swoje warunki gry.

Oglądaliśmy kilka ładnych akcji z obu stron i groźnych strzałów, bardzo aktywny był Cristiano Ronaldo, z czasem rozkręcał się Messi.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Barcelony. Z czasem obudził się Manchester, a Ferguson przeprowadził dwie ofensywne zmiany, wprowadzając Teveza (tuż po przerwie) i Berbatowa.

I wtedy właśnie po raz drugi ukąsiła Barcelona. Piękne dośrodkowanie Xaviego i Messi zdobywa bramkę po uderzeniu głową.

Następne 20 minut spotkania nic już nie zmieniło. Czerwone Diabły próbowały coś jeszcze wskórać, ale zabrakło sił, precyzji i najwyraźniej umiejętności.

FC Barcelona zwycięzcą Ligi Mistrzów anno Domini 2009! Przez najbliższy rok, aż do kolejnego majowego finału na Estadio Santiago Bernabéu, to mistrz ligi hiszpańskiej rządzi Europą! Nam, oddanym kibicom Realu Madryt, wypada pogratulować rywalowi, który sezon 2008/09, zdominował bezsprzecznie.

FC Barcelona: Valdés; Puyol, Touré, Piqué, Sylvinho, Sergio Busquets, Xavi, Iniesta, Henry, Etoo, Messi.
Trener: Pep Guardiola

Manchester United: Van der Sar, O'Shea, Ferdinand, Vidić, Evra, Giggs, Carrick, Anderson, Park, Rooney, Cristiano Ronaldo.
Trener: Alex Ferguson

Sędzia: Massimo Busacca (Szwajcaria)