Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Getafe oceniał red. Qras. Skala ocen 1-10.

Iker Casillas
Przy obu bramkach nie miał nic do powiedzenia, a reszta uderzeń nie sprawiła mu kłopotów. W tym rzut karny, prawdopodobnie najłatwiejszy, jaki musiał kiedykolwiek obronić. 7

Sergio Ramos
Atakował swoją flanką, lecz nie przekładało się to wystarczająco często na poważne zagrożenie pod bramką rywala. A jeżeli już, to nie potrafił umieścić piłki w siatce. Przy drugiej bramce dla Getafe nie zdążył się wrócić. 6

Pepe
Źle ustawiony przy pierwszej bramce dla Getafe, niezdecydowany przy drugiej. Resztę przemilczmy. Dr Melfi z serialu The Sopranos potrafi radzić sobie z facetami, którzy chwilowo tracą panowanie nad własnymi emocjami i stają się niepoczytalni. 1

Fabio Cannavaro
Był obok podającego Granero przy pierwszej bramce i nie zapobiegł, podobnie jak Van der Vaart, dośrodkowaniu. Potem przejął niejedną ważną piłkę w polu karnym. 6

Marcelo
I w pierwszej, i w drugiej połowie nie było go w obronie, niewiele więcej w ataku. Granero albo miał sporo miejsca, albo bez większego problemu zwodził Brazylijczyka. Nasz boczny obrońca przeprowadził może dwie, trzy sensowne akcje przez cały mecz. 4,5

Fernando Gago
Nie było obok Lassa, więc Gago obowiązków defensywnych miał naprawdę sporo, często wspomagając linię obrony. Ponadto próbował rozgrywać. Ładna, prostopadła piłka do Higuaína na sam na sam. Dwukrotnie, przytomnymi, silnymi i celnymi główkami inicjował akcje, po których padały bramki Gonzalo. 7

Guti
Do czasu ładnego prostopadłego podania do Huntelaara w 70. minucie spotkania "asystował" na boisku. Potem, w najodpowiedniejszym ku temu momencie, wspaniale uderzył z rzutu wolnego, dając nam remis. 6

Rafael Van der Vaart
Znów do siebie nie przekonał. Niewiele wynikało z jego gry, oprócz walki i zaangażowania. 5

Gonzalo Higuaín
Jego odporność psychiczna pozwala dokonywać mu rzeczy niezwykłych. Ta odporność plus szybkość, siła i dobra technika po raz kolejny uczyniły z niego bohatera Madrytu. Déjà vu sprzed dwóch lat. Czy happy end również? 9

Raúl
W ataku średnio widoczny, zostawił natomiast sporo sił na boisku, wspierając drużynę w ciężkiej, derbowej walce. 5,5

Klass-Jan Huntelaar
El Cazador musi wyczyścić i natłuścić broń olejem. W pierwszej połowie niewidoczny, przez cały mecz miał jednak szanse, aby coś ustrzelić. To już końcówka sezonu i mecze z najtrudniejszymi rywalami. Celne trafienia pilnie potrzebne. 5.

Arjen Robben
Zrobił trochę szumu i miał dwa podania kluczowe przez siedemnaście minut gry. Rozciągnął pole gry, w ataku mieliśmy więcej opcji. Niestety, historia się powtarza i znów zostajemy bez klasowego skrzydłowego. 6

Javi García
Ciężko mu było odnaleźć się na boisku po zastąpieniu Fabia Cannavaro. Ewidentnie spóźniony przy drugiej bramce, zawieszony w niebycie między linią pomocy i obrony. Dwa udane odbiory. 4

Royston Drenthe
Wrócił na Bernabéu po kilkumiesięcznej przerwie. Katastrofy nie było, wielkiego pożytku także nie. Kilka średnio udanych lub nieudanych wrzutek, dwie straty, dwa odbiory. 4,5

ŚREDNIA ZESPOŁU: 5,5

Trener Juande Ramos
Jeszcze nigdy w lidze, nie licząc meczu na Camp Nou, Juande Ramos nie znajdował się w takich opałach. Wyszedł z nich dzięki kapitalnym strzałom Higuaína i Gutiego, ale potrafił szczęściu dopomóc. Było naprawdę ciężko, a trener Getafe taktycznie rozegrał to spotkanie naprawdę dobrze. 6