Kolejne zwycięstwo Oranjes

Holendrzy rozbijają Macedonię

Podopieczni Berta van Marwijka bez problemów pokonali reprezentację Macedonii 4:0. Po jednej bramce zdobyli gracze Realu Madryt – Rafael van der Vaart oraz Klaas-Jan Huntelaar, który jest ostatnio w wyśmienitej dyspozycji. Pozostałe dwa gole były autorstwa napastnika Liverpoolu, Dirka Kuyta.

Oranjes od samego początku spotkania ruszyli do ataku, co zaowocowało bramką już w 16. minucie spotkania. Dwójkową akcję Sneijdera z Robbenem wykończył Dirk Kuyt. Dziesięć minut później, swoją firmową akcją popisał się Arjen Robben. Pomknął lewą flanką, zszedł do środka, zbyt mocno wypuścił sobie piłkę, ta jednak dość przypadkowo trafiła pod nogi Huntelaara, który zwiódł obrońcę Macedonii i pięknym, technicznym strzałem pokonał Pacovskiego. Mimo pewnego prowadzenia, Holendrzy nie odpuścili i szukali kolejnych okazji do zdobycia gola. W 41. minucie Wesley Sneijder wykorzystał błąd pomocnika reprezentacji Macedonii i obsłużył Dirka Kuyta fantastycznym podaniem, którego grzechem było nie wykorzystać. Napastnik Liverpoolu nie zawiódł.

Po przerwie na murawie pojawił się Ryan Babel, który zastąpił Arjena Robbena, rozgrywającego po raz kolejny bardzo dobre spotkanie. Piłkarze z Kraju Tulipanów w pełni kontrolowali to, co działo się na boisku. W 76. minucie Rafael Van der Vaart zmienił Sneijdera i dwanaście minut później mógł cieszyć się z gola. Lewą stroną pobiegł Van Bronckhorst, dograł do wbiegającego w pole karne Van der Vaarta, a ten mając dwóch obrońców na plecach przyjął piłkę i już na leżąco wbił ją do bramki. Bramkarz gości w tej sytuacji nawet nie zareagował.

Było to piąte zwycięstwo Holendrów w piątym meczu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w RPA. Piłkarze Realu Madryt po raz kolejny pokazali się z bardzo dobrej strony. Robben szarżował po lewej flance, Huntelaar strzelił już 13 bramkę w reprezentacji, Sneijder zaliczył piękną asystę, a Van der Vaart mając zaledwie kilkanaście minut zdobył bramkę, pokazując przy tym opanowanie oraz świetne wyszkolenie techniczne. Podsumowując, możemy być zadowoleni z postawy czterech Madridistas w tym spotkaniu. Reprezentacja Holandii może być już pewna awansu do Mistrzostw Świata. Zdecydowanie prowadzi w swojej grupie mając piętnaście punktów na koncie. Druga w tabeli Szkocja, która pokonała wczoraj Islandię 2:1, ma punktów siedem.

Holandia - Macedonia 4:0 (3:0)