Pewne zwycięstwo Holandii

Huntelaar otwiera wynik spotkania

Reprezentacja Holandii pokonała Szkocję 3:0 w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata, które odbędą się w 2010 roku w RPA. Wynik spotkania otworzył w 30. minucie snajper Realu Madryt Klaas-Jan Huntelaar.

Mecz na początku zapowiadał się na dość wyrównane widowisko. Było dużo walki w środkowej strefie boiska, ale żadna ekipa nie potrafiła stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Jednak z czasem to gospodarze zaczęli zyskiwać przewagę. Arjen Robben szarżował po lewej flance, co chwilę stwarzając zagrożenie pod polem karnym rywala. I wreszcie w 30. minucie spotkania kibice doczekali się bramki. Świetne dośrodkowanie Van Bommela wykorzystał Huntelaar, który pięknym strzałem głową skierował piłkę do siatki. Jednak to nie wystarczyło Holendrom i tuż przed przerwą na 2:0, po dośrodkowaniu Arjena Robbena z rzutu rożnego, podwyższył zawodnik Arsenalu – Robin Van Persie.

Druga połowa spotkania, to okres całkowitej dominacji Oranjes. W 69. minucie spotkania przed doskonałą szansą do zdobycia gola stanął kompletnie niepilnowany Arjen Robben, jednak tym razem zabrakło szczęścia. Co nie udało się pomocnikowi Realu, udało się Kuytowi dziesięć minut później. Napastnik Liverpoolu pewnie wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul na Huntelaarze. Chwilę wcześniej goście zdobyli bramkę, jednak sędzia tego spotkania odgwizdał faul na Maartenie Stekelenburgu. Holendrzy do końca spotkania kontrolowali grę nie pozwalając Szkotom na stworzenie jakichkolwiek okazji do zdobycia gola.

Było to czwarte zwycięstwo ekipy Berta Van Marwijka w czwartym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata. Oranje pewnie prowadzą w swojej grupie i wszystko wskazuje na to, że w środowym spotkaniu przeciwko Macedonii mogą zapewnić sobie awans. Szkocja, która zajmuje drugą pozycję, ma zaledwie 4 punkty.

Zawodnicy Realu Madryt – Arjen Robben i Klaas-Jan Huntelaar - spisali się po raz kolejny bardzo dobrze. Ten pierwszy całe spotkanie popisywał się świetnymi akcjami i co najważniejsze zaliczył asystę. Natomiast El Cazador, jak nazywany jest w stolicy Hiszpanii Huntelaar, zdobył swoją 12 bramkę w reprezentacji oraz wywalczył rzut karny. Oprócz tej dwójki na pochwałę zdecydowanie zasługują Joris Mathijsen oraz Mark van Bommel. Obrońca HSV przez cały mecz pewnie organizował grę obrony, natomiast zawodnik Bayernu Monachium opanował środek pola, a także zaliczył asystę przy otwierającej wynik bramce.

Holandia - Szkocja 3:0 (2:0)
1:0 Huntelaar 30'
2:0 Van Persie 45'
3:0 Kuyt (k) 78'

Holandia: Stekelenburg - Van Der Wiel, Mathijsen, Ooijer, Van Bronckhorst, Kuyt, Van Bommel, De Jong (81' Schaars), Robben, Huntelaar (81' Afellay), Van Persie (65' Sneijder)

Szkocja: McGregor - Alexander (74' Hutton), Berra, Caldwell, Naysmith, Brown, Darren Fletcher, Ferguson, McCormack, Teale (85' Morrison), Miller (71' S. Fletcher)

Sędzią spotkania był pan Laurent Duhamel z Francji.