Real Madryt - Inter Mediolan 1 : 2

Real Madryt po raz kolejny przegrał mecz towarzyski. Tym razem...

Real Madryt po raz kolejny przegrał mecz towarzyski. Tym razem pogromcą Królewskich był Inter Mediolan, mecz rozegrano w Madrycie. Zwycięski Inter zabrał do domu cenne trofeum jakim na pewno jest Puchar Santiago Bernabeu. W składzie gospodarzy zabrakło powołanych do reprezentacji Brazylijczyków- Savio i Roberto Carlosa oraz Francuza- Zinedine'a Zidane'a. Zespół gości przyjechał na to spotkanie w bardzo rezerwowym zestawieniu, nie wystąpili Argentyńczycy- Javier Zanetti i Nelson Vivas, Kolumbijczyk- Ivan Ramiro Cordoba, Portugalczyk- Sergio Conceicao, Hiszpan- Francisco Farinos oraz Turcy- Hakan Sukur, Okan oraz Emre Belozoglu. Zespół przyjezdnych już na początku spotkania, bo w 6. minucie, objął prowadzenie. Szczęśliwcem, który wpakował piłkę do siatki był Christian Vieri. Pierwsza połowa spotkania nie była zbyt ciekawa i zakończyła się wynikiem 1:0 dla gości z Mediolanu. Po przerwie Real zabrał się do odrabiania strat, ale nie wiele mógł zdziałać przy dobrze funkcjonującej defensywie Włochów. Swoich szans nie wykorzystali Raul i Guti. Inter także groźnie atakował, swą szansę miał Clarence Seedorf, który przed dwoma laty opuścił zespół z Madrytu, z powodu kłótni z kapitanem zespołu Fernando Hierro. W 79. minucie, w polu karnym Interu, faulowany był jeden z Hiszpanów i sędzia, pan Manuel Enrique, spotkania pokazał na "wapno". Jedenastkę pewnie wykorzystał wspomniany wcześniej Hierro, jednak radość gospodarzy nie trwała długo. W 91. minucie 20-letni Brazylijczyk- Adriano strzelił gola i Real musiał pogodzić się z kolejną przegraną.