Gago > Lass...

... Huntelaar strzela, Pepe środkowym pomocnikiem

Świetne widowisko stworzyły w Marsylii drużyny Francji i Argentyny. Podopieczni Diego Armando Maradony pokonali "Trójkolorowych 2:0, po bramkach Jonasa Gutierreza i Leo Messiego. Francuzi nie przegrali na Stade Velodrome od 1960 roku.

Pełne spotkanie w barwach Albicelestes rozegrali Gabriel Heinze i Fernando Gago. Spisali się naprawdę dobrze, zwłaszcza młody środkowy pomocnik Realu Madryt. Gago toczył zacięte pojedynki z partnerem z drużyny Lassaną Diarrą. Trochę lepiej wypadł Argentyńczyk, a i to w dużej mierze dzięki jedynemu kiksowi Lassa, który nie trafił w piłkę przed polem karnym Argentyny, co zakończyło się kontrą i drugą bramką dla zwycięzców tego bardzo dobrego spotkania.

Klaas-Jan Huntelaar strzelił gola w towarzyskim spotkaniu Tunezji z Holandią (1:1). W drużynie trenera Berta van Marwijka w podstawowym składzie zagrali Wesley Sneijder i Arjen Robben, a na początku drugiej połowy weszli na boisko strzelec bramki i Rafael van der Vaart.

W zwycięskim dla Portugalii spotkaniu z Finalndią (1:0), pierwsze 45 minut rozegrał Pepe. Co ciekawe, oficjalna strona Realu Madryt podaje, że Pepe grał na pozycji środkowego, defensywnego pomocnika, po czym został zmieniony przez Raúla Meirelesa. Bramkę z rzutu karnego zdobył Cristiano Ronaldo.