/ marca.com , fourfourtwo.com

Anglia bezsilna i pokonana

Reprezentacja Hiszpanii kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa

Bramki Davida Villi i Fernando Llorente dały Hiszpanii bardzo pewne zwycięstwo nad drużyną Anglii, prowadzoną przez Fabia Capello. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán w Sewilli w piłkę grała tylko jedna drużyna, drużyna Vicente del Bosque. Anglicy, polotowi i łatwości gry Hiszpanów byli w stanie przeciwstawić jedynie siłę fizyczną i serce do walki. To było zdecydowanie za mało.

W 36. minucie spotkania prostopadłe podanie Xabiego Alonso wykorzystał David Villa, zwodząc w wirtuozerskim stylu angielskich obrońców i bramkarza Davida Jamesa. Dziesięć minut przed końcem spotkania rezerwowy napastnik Fernando Llorente wyskoczył wyżej niż obrońcy rywali i podwyższył wynik meczu na 2:0.

Tym samym Hiszpanie przedłużyli serię spotkań bez porażki do 29. Ostatni raz zeszli z boiska pokonani w listopadzie 2006 roku (0:1 z Rumunią w Kadyksie).

- Hiszpanie to zespół, który świetnie operuje piłką, a gdy popełnisz jeden błąd, zabija Cię z zimną krwią. To nadal ta sama drużyna, która wygrała Euro, ci sami piłkarze, nadal w wielkiej formie - powiedział Fabio Capello, trener angielskiej kadry, a kiedyś Realu Madryt.

- Przez pierwsze minuty byliśmy trochę zagubieni, lecz wraz z upływem czasu rośliśmy w siłę. Kluczem do sukcesu jest nie tylko jakość naszej gry, ale także atmosfera i duch tej drużyny - dodał Vicente del Bosque, trener Hiszpanów, a kiedyś Realu Madryt.

Piłkarze Realu Madryt w barwach La Furia Roja rozegrali dobre zawody. Iker Casillas bronił pewnie w pierwszej połowie spotkania. Sergio Ramos zaliczył mecz w pełnym wymiarze czasowym, był pewny w obronie i groźny w akcjach ofensywnych.

Warto wspomnieć, że 108 występ w barwach reprezentacji Anglii zaliczył były zawodnik Realu Madryt David Beckham. Tym samym wyrównał osiągnięcie legendarnego Bobby Moore'a. Do rekordzisty Petera Shiltona (128) jeszcze sporo mu brakuje.

Hiszpania również miał swojego jubilata. Mecz numer 89 w barwach reprezentacji rozegrał Iker Casillas. To wyrównanie wyniku legendarnego stopera Realu Madryt Fernando Hierro. Prowadzi Andoni Zubizarreta (126 występów) przed Raúlem (102 występy).

Hiszpania: Casillas (Reina, 46'); Sergio Ramos, Albiol (Marchena, 75'), Piqué, Capdevila (Arbeloa, 46'); Xavi (Guiza, 85'), Marcos Senna, Xabi Alonso, Iniesta; Fernando Torres (Llorente, 64'), Villa (Silva, 56').

Anglia: James; Johnson, Jagielka (Upson, 46'), Terry, Cole; Wright Phillips, Carrick, Barry (Lampard, 46'), Downing (Beckham, 46'); Heskey (Crouch, 46'), Agbonlahor (Carlton Cole, 75').

Bramki: 1-0, 36': Villa. 2-0, 82': Llorente

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja).

Żółta kartka::Glen Johnson

Estadio Sánchez Pizjuán (45 tysięcy widzów, w tym 5 tysięcy kibiców gości).