Fundacja Luisa Figo - Unicef 5:5

Prawdziwy festiwal goli mogło oglądać 17000 widzów na stadionie Bessa...

Prawdziwy festiwal goli mogło oglądać 17000 widzów na stadionie Bessa w Porto. Mecz rozgrywały drużyny Fundacji Luisa Figo, oraz reprezentacja Unicefu. Nietrudno się domyślić, że cele z tego spotkania przeznaczone zostały na szczytne cele charytatywne.
Spotkanie z czasem się rozkręcało. Prym w swoich drużynach wiedli Zidane, Deco a także mistrz świata Formuły 1, Michael Schumacher. Żaden z piłkarzy nie kwapił się jednak do biegania. Szanowano piłkę, często zauważalna była współpraca "trójcy" z Realu Madryt - Ronaldo, Raula i Figo. Od pierwszych minut zdawało się, że Jorge Andrade, a także Van Nistelrooy grają całkiem poważnie.
Pierwszego gola w meczu strzelił Raul, który z bliska pokonał Ricardo. Trzy minuty później już był remis. Gola na 1:1 strzelił Sergio Conceicao, który głową dobił futbolówkę odbitą przez Buffona po mocnym strzale Schumachera. W 34. minucie akcję po prawej stronie boiska inicjuje Michel Salgado, i wieńczy ją golem. Po pięciu minutach jest już 2:2. Ronaldo kiwa dwóch obrońców, posyła piłkę w lewy róg bramki strzeżonej przez pierwszą połową przez Ricardo. W 41. minucie na 3:2 - wynik podwyższa błyszczący cały mecz Zizou. Bez problemu ograł parę stoperów i pewnie przymierzył w światło bramki. Na drugą połowę drużynami zamienili się Michael Schumacher i Figo. Ledwie trzy minuty po jej rozpoczęciu gola na 4:2 strzelił Van Nistelrooy, a dośrodkował mu nie kto inny jak Figo. W 55. minucie rozmiary porażki zmniejszył Pedro Pauleta, jednak w 67. minucie gol samobójczy Sola Campbella ponownie daje drużynie Unicefu dwubramkową przewagę.
Po odpoczynku trener ekipy Luisa Figo, Luiz Felipe Scolari ponownie wprowadził na boisko Makelele i Sagnola w miejsce Deco i Panucciego. 78. minuta to kolejny gol kontaktowy Paulety, pokonuje on Stipe Pletikosę. Na pięć minut przed końcem ponownie potwierdza on świetna formę na miarę czołowego goleadora Ligue 1. Ze świetnej strony pokazał się w całym meczu Michael Schumacher. Nawet absencje Roberto Carlosa (spóźnił się na samolot), oraz Sir Alexa Fergusona (klub nie wyraził zgody) nie zmąciły świetnej atmosfery i pięknego widowiska w Porto. Nieobecność menedżera "Czerownych Diabłów" spowodowała, że Unicefem kierowali... Carlos Queiroz, obecny trener Realu oraz Vicente Del Bosque!.

Fundacja Luisa Figo: Buffon (m.45, Nelson); Panucci (m.73, Sagnol), Hierro (m.45, Guardiola), Makelele (m.45, Aldair), Figo (m.45 Schumacher), Ronaldo (m.45, Pauleta), Rui Costa (m,45, Eto'o), Raúl (m.45, Cole), Sagnol(m.45, Campbell), Fernando Couto (m,45, Leonardo), Deco (m.69, Makelele). Trener: Luiz Felipe Scolari
Unicef: Ricardo (m.45, Pletikosa); Michel Salgado, Sergi, Laurent Blanc (m.45, Keżman), Michael Schumacher (m.45, Figo), Pires(m.45, Shevchenko), Van Nistelrooy, Zidane(m.45, Joao Pinto), Sergio Conceicao (m.45, Zahovic), Jorge Andrade, Geremi. Trenerzy: Vicente Del Bosque i Carlos Queiroz.