/ marca.com

Sergio Ramos sprawdził się jako "anty-Messi"

Hiszpan nie pozwolił na wiele Argentyńczykowi

Sergio Ramos w sobotnim meczu zagrał na lewej stronie obrony, by powstrzymać ataki Leo Messiego. Argentyńczyk na początku spotkania był bardzo aktywny, ponieważ większość ataków Barcelony przechodziła przez prawe skrzydło. Żółte kartki za faule na Messim zarobili Ramos i Drenthe. Po przerwie świetne krycie Ramosa zmusiło argentyńskiego cracka do zmiany pozycji. Jednak w środku boiska było wielu piłkarzy i Messi dalej nie błyszczał, ponieważ nie mógł się rozpędzić, co robił nawet w pierwszej części spotkania. Messi pokazał się z bardzo dobrej strony dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy dobił Real Madryt strzelając drugiego gola.

A jak przebiegała rywalizacja Ramosa z Messim?

1. minuta: Ramos po raz pierwszy fauluje Messiego. Od pierwszej akcji stało się jasne, że Królewscy nie zostawią Argentyńczykowi ani metra wolnej przestrzeni.

3. minuta: Messi ponownie w pojedynku z Ramosem, ale Argentyńczyk sprytnie schodzi do środka. Wszystko asekuruje Gago i podcina piłkarza Barcelony.

4. minuta: Messi znowu oko w oko z Hiszpanem, ale nie decyduje się na indywidualną akcję i oddaje piłkę do tyłu.

5. minuta: Katalońska '10' w ładnym stylu ogrywa Ramosa w polu karnym i jest bardzo bliska strzelenia gola, ale Casillas wybija piłkę pod nogi obrońców.

7. minuta: Ramos był zaangażowany w atak Królewskich i Messi zostaje sam na skrzydle. Jednak szybko wszystko wyjaśnia asekurujący Gago.

15. minuta: Messi dostaje piłkę w polu karnym, a Ramos był źle ustawiony. Argentyńczyk strzela na bramkę, ale Casillas bez problemów łapie piłkę.

22. minuta: Znowu Messi zostaje sam na skrzydle, ale ponownie świetna asekuracja Gago.

27. minuta: Sergio Ramos za ostry faul na Messim przy linii bocznej boiska ogląda żółtą kartkę.

29. minuta: Ramos biegnie za Messim do środka boiska, ale ten oddaje piłkę Alvesowi.

41. minuta: Druga żółta kartka za faul na Messim. Tym razem upomniany Drenthe.

42. minuta: Świetne podanie do Messiego. Ramos został zgubiony, ale jego błąd w porę naprawia Meztelder wybijając piłkę na rzut rożny.

Na tym kończy się historia pojedynków obu piłkarzy. Po przerwie Messi gra w środku boiska, ale nie zagraża poważnie bramce Casillasa. Pojawia się dopiero w 91. minucie, kiedy ustala wynik meczu.