Madrid fuera...

Poczekamy kolejny rok

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 14. minucie po strzale Abasolo. Bramkarz Królewskich, Jerzy Dudek, niewiele mógł w tej sytuacji zrobić. Na nasze, madridistas, szczęście, wyrównał Raúl Gonzalez Blanco, równie pięknym, co przytomnym strzałem głową, po podaniu Marcelo. Tuż przed przerwą bramkę zdobył Javier Saviola, jednak sędzia Medina Cantalejo nie uznał prawidłowo strzelonego gola.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia gości. Wprawdzie Real prowadził grę, ale to podopieczni Inakiego Alonso zdobyli bramkę na 1:2 w 49. minucie spotkania. Tym samym sprawa awansu Królewskich do następnej rundy Pucharu Króla bardzo się skomplikowała. Fatalna sytuacja odmieniła się na odrobinę lepszą za sprawą drugiej bramki Raula, mgnienie oka po trafieniu Salcedo. 2:2 i wyczekiwanie gola na wagę dogrywki... Jak to brzmi w kontekście dwumeczu z trzecioligową drużyną, w 1/16 rozgrywek o Puchar Hiszpanii.

A gola na wagę upragnionej, przynajmniej wtedy jeszcze, dogrywki, zdobył rezerwowy Alberto Bueno, najlepszy strzelec naszej Castilli. Ślicznym strzałem w 68. minucie meczu dał nam prawo do rozegrania dodatkowych 30 minut spotkania.
Lecz owej dogrywki nie było nam dane oglądać. Wprawdzie bramkę na 4:2 zdobył niezawodny dziś el Siete, ale kilka minut później strzelił Romo, dla przyjezdnych...

Poczekamy. Przecież czekamy 15 lat, więc poczekamy i rok dłużej. To był piękny, dramatyczny mecz. Wielkie brawa dla Realu Unión, ta trzecioligowa drużyna awansowała w pełni zasłużenie. Nam pozostaje walka o uratowanie sezonu. Sezonu, który z każdym kolejnym meczem jest coraz bardziej pogrążony w gęstej mgle zwątpienia w sukces.