Co za mecz! Real Madryt wygrywa z Málaga CF!

Królewscy zwycięscy!

Real Madryt wygrał z Málaga CF 4:3. Wszystkie gole dla Królewskich zdobył Gonzalo Higuaín. Dla gości trafili Eliseu, Baha oraz Apońo. W 44. minucie czerwoną kartkę otrzymał Sergio Ramos. Co więcej, sędzia podyktował aż trzy rzuty karne.

Obie drużyny zaczęły mecz spokojnie. Taka gra uśpiła jednak Real Madryt. W 6. minucie atak prawą stroną przeprowadziła Málaga CF. Eliseu zwiódł Marcelo, a potem w dziecinny sposób ograł Heinzego. Jego podanie zablokował jednak Gago kierując piłkę na słupek. Odbita futbolówka wylądowała tuż przed Casillasem, ale ten nie zareagował i ubiegł go Eliseu, który trafił do pustej bramki. Królewscy nie pozostawali dłużni. Już w następnej akcji po strzale Marcelo Arnau wybił piłkę przed siebie, gdzie czekał Higuaín strzelając do pustej bramki i wyrównując stan meczu. Bernabéu odetchnęło.

Królewscy nie zamierzali zwalniać. W 11. minucie w idealnej sytuacji fatalnie przestrzelił Van der Vaart. Jednak goście udowodnili po raz kolejny, że są mistrzami usypiania rywala. W 18. minucie, w wydawało się niegroźnej sytuacji, przy biernej postawie Ramosa Eliseu wstrzelił płaską piłkę w pole karne. Tam zaspał Heinze, a Baha bez problemu strzelił obok bezradnego Casillasa. Już cztery minuty później swoje winy mógł odkupić Heinze, ale strzelił głową obok bramki Arnau. Królewscy próbowali zyskać inicjatywę. Aktywni w środku byli Guti i Gago jednak dobrze ustawiona Málaga CF bez problemu neutralizowała ataki Realu Madryt. Strzelać z dystansu próbował Sneijder, ale Arnau radził sobie z uderzeniami Holendra. Los Blancos zaczęli wyraźnie dominować.

Goście, którzy od czasu gola nie zagrozili poważnie bramce Casillasa, obudzili się i zaczęli konstruować coraz groźniejsze akcje. Szczególnie aktywny był Eliseu, ale jego wrzutki wyłapywał Casillas albo zatrzymywali obrońcy. Idealna obrona gości w końcu popełniła błąd. Weligton zatrzymał podanie Higuaína ręką na skraju pola karnego, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Goznalo Higuaín i mocnym strzałem wyrównał stan meczu. Goście odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego, jednak Duda minimalnie przestrzelił. Gra się zaostrzyła, żółte kartki otrzymali Heinze i Higuain. Jednak najgorsze miało dopiero przyjść. W 44. minucie Sergio Ramos nadepnął na leżącego rywala. Sędzia Iturralde González uznał, iż było to celowe zagranie i wyrzucił Hiszpana z boiska. Malaga CF próbowała od razu wykorzystać sytuację i wyjść na prowadzenie, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Michel Salgado, który zastąpił Sneijdera. Na początku żaden zespół nie chciał się odkryć. Gra była chaotyczna, a piłka najczęściej omijała linię pomocy fruwając wysoko nad głowami zawodników. W 48. minucie po wolnym wykonywanym przed Dudę zrobiło się tłoczno w polu karnym Realu Madryt. Miguel Ángel z łatwością ograł Gutiego, ale strzelił obok bramki. Królewscy próbowali uporządkować grę, ale goście dobrze grali pressingiem nie pozwalając na wiele Gutiemu i Gago. W 55. minucie sfaulowany przed polem karnym został Michel Salgado, ale Van der Vaart z rzutu wolnego trafił tylko w mur. Realowi Madryt wyraźnie brakowało jednego zawodnika i ataki Los Blancos zazwyczaj kończyły się na czterdziestym metrze od bramki Arnau.

W 60. minucie znakomitą akcją popisał się Gago. Argentyńczyk w fantastycznym stylu minął Weligtona i uderzył na bramkę rywala, a Arnau z trudem sparował piłkę. W międzyczasie gracze gości przeprowadzili kilka kontr, ale wszystkie kończyły się niecelnymi strzałami lub zatrzymywali je obrońcy Królewskich. W 69. minucie Gago przewrócił w polu karnym Dudę i sędzia słusznie wskazał po raz drugi w tym meczu na jedenasty metr. Do piłki podszedł Apońo i szczęśliwie wyprowadził Malagę na prowadzenie, ponieważ piłka zanim wpadła do bramki odbiła się od poprzeczki. Bernabéu zamilkło tylko na chwilę. Minutę później na indywidualną akcją popisał się Gago. Argentyńczyk przeszedł dwóch rywali i podał do Gonzalo Higuaína. Ten zdecydował się na strzał rozpaczy zza pola karnego. Piłka przeleciała tuż nad ręką bramkarza gości i wpadła do bramki. Po raz kolejny Królewscy błyskawicznie doprowadzili do remisu.

W 77. minucie, próbującego dojść do dobrego podania Van Der Vaarta, Higuaína sfaulował Calleja i sędzia po raz trzeci już odgwizdał rzut karny. Piłkę ustawił sobie sam poszkodowany. Stara zasada mówi, że faulowany nie powinien podchodzić do jedenastki. I bramkarz obronił strzał Argentyńczyka, ale wobec dobitki był już bezradny. 4:3 dla Realu! Málaga CF rozpoczęła szaleńcze ataki, ale obrona Realu nie pozwalała na wiele napastnikom gości. W 92. minucie bliski zdobycia gola był Luque, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Ikera Casillasa. Wynik do końca nie uległ już zmianie.

Real Madryt po fantastycznym meczu grając w dziesiątkę pokonał Málaga CF. Królewscy odnieśli ważne zwycięstwo, które dało im tymczasowy fotel lidera. Ta wygrana na pewno umocni zespół, któremu nie wiodło się ostatnio najlepiej. Najlepszym zawodnikiem na boisku był Gonzalo Higuaín, który strzelił cztery gole. To dzięki niemu ten wieczór nie był koszmarem Królewskich, a kontuzja Ruuda van Nistelrooya nie martwi kibiców już tak bardzo.

Składy:
Real Madryt: Casillas - Sergio Ramos, Cannavaro, Heinze, Marcelo - Gago, Sneijder (46. min Salgado), Guti - Drenthe (72. min Saviola), Van der Vaart (82. min Diarra) i Higuaín

Málaga CF: Arnau - Jesús Gámez, Helder Rosario, Welligton, Calleja - Miguel Ángel (81. min Fernando), Apońo - Eliseu (61. min Nacho), Duda - Baha i Adrián (81. min Luque).

: Heinze, Gago i Higuaín (Real) oraz Weligton, Calleja, Duda i Apońo (Málaga)