Madryt na kolanach! Real - Juve 0:2

Druga porażka z Włochami

Real Madryt przegrał z turyńskim Juventusem 0:2 w czwartym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, przegrywając do przerwy 0:1, po golu w 17. minucie Alessandro Del Piero, który skorzystał z błędu Gutiego w środku pola i niezbyt mocnym, aczkolwiek niezwykle precyzyjnym strzałem, pokonał Ikera Casillasa, nie pozostawiając mu żadnych szans. Na 0:2 podwyższył również Del Piero, popisując się celnym strzałem z rzutu wolnego w 67. minucie meczu, wykorzystując złe ustawienie muru przez Ikera Casillasa. Dzięki temu zwycięstwu, piłkarze Starej Damy zapewnili sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Real Madryt w pierwszy trzech kwadransach ewidentnie nie potrafił zaprezentować własnego stylu gry. Wpływ na to mogła mieć jedna zmiana w składzie, wykonana tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Bernd Schuster postanowił desygnować do gry Roystona Drenthe w miejsce Arjena Robbena, który prawdopodobnie doznał jakiegoś urazu. W madryckim zespole kulała gra flankami, zawodnicy nie potrafili wymienić kilku celnych podań z pierwszej piłki na połowie rywala. Podopieczni Bernda Schustera grali sennie, statycznie i zbyt przewidywalnie. Jedyne zagrożenie, jakie stwarzali w pierwszej części meczu piłkarze Realu Madryt, to stałe fragmenty gry i wrzutki z głębi pola, brakowało natomiast elementu zaskoczenia.

Królewscy nie umieli sforsować znakomicie ustawionej obrony Juventusu. Podopieczni Claudio Ranieriego znakomicie realizują założenia taktyczne swojego szkoleniowca, grając wysokim pressingiem, podwajając, miejscami nawet potrajając krycie i czekając tylko na najmniejszy błąd Los Blancos.

W drugiej połowie styl gry Los Merengues nie zmienił się. Królewscy nadal grali anemicznie, kompletnie bez żadnego pomysłu taktycznego, co było wodą na młyn dla zawodników Juve. Bianconeri konsekwentnie realizowali dość defensywną taktykę, nałożoną przez Claudio Ranieriego, ograniczając się do pojedynczych ataków, wynikających głównie z błędów Królewskich. Niemniej jednak, takie założenia przedmeczowe, dokładnie wypełniane przez 90 minut, wystarczyły na pokonanie Mistrzów Hiszpanii.

W drużynie Realu Madryt gołym okiem widoczny był brak skrzydłowych, którzy, dzięki indywidualnym umiejętnością, potrafią uwolnić się spod opieki obrońcy i celnie zacentrować piłkę w pole karne. Madrytczycy stwarzali sobie pojedyncze sytuacje podbramkowe, ale były one raczej dziełem przypadku, niż efektem składnych, porywających akcji.

Porażka Realu Madryt nie spowodowała spadku z drugiego miejsca, lecz przewaga nad trzecim zespołem, Zenitem Sankt Petersburg, wynosi tylko dwa punkty. Taki wynik nieco komplikuje sytuację Królewskich, którzy, by myśleć o spokojnym wyjściu z grupy, muszą wygrać dwa pozostałe mecze - z Zenitem na Santiago Bernabéu oraz z BATE Borysów na wyjeździe.

Madryt musi zapomnieć o ostatnich trzech meczach. Madryt potrzebuje wstrząsu. Madryt potrzebuje wygranej, która podbuduje morale zespołu. Najbliższą okazję do zrekompensowania się publiczności, drużyna Bernda Schustera będzie miała już w najbliższą sobotę, kiedy to na Santiago Bernabéu przyjedzie Málaga CF.

Składy
Real Madryt: Casillas - Ramos, Cannavaro, Heinze (Saviola 81), Marcelo - Sneijder (Higuaín 64), Diarra, Guti - Raúl, Van Nistelrooy (Van der Vaart 81), Drenthe
Juventus FC: Manninger - Mellberg, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro - Marchionni, Sissoko, Tiago, Nedvěd - Del Piero (De Ceglie 90) - Amauri (V.Iaquinta 83)