Madridistas grali na weekend

Z jakim skutkiem reprezentowali swoje kraje piłkarze Realu Madryt?

Reprezentacja Hiszpanii pewnie pokonała drużynę Estonii 3:0, w kolejnym meczu eliminacji do Mistrzostw Świata W Republice Południowej Afryki, które odbędą się za niespełna dwa lata. Dobra gra Sergio Ramosa i Ikera Casillasa przyczyniła się w dużej mierze do przekonującego tryumfu La Selección i utrzymania pozycji lidera swojej grupy. Ale nie tylko mistrzowie Europy reprezentowali swój kraj w meczach eliminacji do Mundialu. Kto i z jakim skutkiem grał podczas mijającego już weekendu?

Rafael van der Vaart bohaterem Holandii
Van der Vaart najlepszym piłkarzem Oranje w meczu przeciwko Islandii. Podania pomocnika Realu Madryt były decydujące. To po jego dwóch asystach padły dwie zwycięskie bramki. Pierwszy raz podanie Van der Vaarta na bramkę zamienił jego były klubowy kolega, Joris Mathijsen. Kolejny gol padł łupem Klaasa-Jana Huntelaara, po wrzutce z lewej strony 25-letniego pomocnika Królewskich. Rafael został zastąpiony w 82. minucie przez innego piłkarza Realu Madryt, Wesleya Sneijdera, który powrócił do reprezentacji po przerwie spowodowanej kontuzją odniesioną w okresie przygotowawczym. Holender miał nawet okazję podwyższyć rezultat meczu, ale jego strzał sparował golkiper Islandii, Gunnleifur Gunnleifsson. Holandia lideruje swojej grupie z sześcioma punktami na koncie, wyprzedzając o dwa "oczka" reprezentację Szkocji, która bezbramkowo zremisowała z Norwegią.

90 minut Cannavaro
Odnowiona i przetrzebiona kontuzjami reprezentacja Włoch bezbramkowo zremisowała z Bułgarią w Sofii i lideruje swojej grupie eliminacyjnej Mistrzostw Świata z dorobkiem siedmiu punktów. Marcelo Lippi, który już raz doprowadził drużynę Azzurrich do zdobycia Mistrzostwa Świata, stara się odmłodzić, zmęczony i, zdaje się, wypalony skład, który grał jeszcze podczas Euro 2008. Na razie z mizernym skutkiem, bowiem mecz w stolicy Bułgarii zakończył się sprawiedliwym remisem. Fabio Cannavaro wyszedł w podstawowym składzie i zagrał pełne 90 minut.

Zwycięstwa Argentyny i Mali
Reprezentacja Argentyny pokonała w piłkarskim klasyku drużynę Urugwaju w stosunku 2:1. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny Albicelestes, która już po trzynastu minutach prowadziła 2:0 za sprawą trafień Lionela Messiego i Sergio Agüero. Wynik meczu w czterdziestej minucie ustalił Diego Lugano. Solidnie zaprezentowała się argentyńska linia obrony, w skład której wchodził defensor Realu Madryt, Gabriel Heinze, który, podobnie jak Fabio Cannavaro, zagrał cały mecz.

O pechu zaś może mówić kolejny reprezentant Realu Madryt, Mahamadou Diarra. Co prawda narodowa reprezentacja Mali, barw której bronił zawodnik Królewskich, pokonała Czad 2:1, lecz 27-letni pomocnik musiał zejść z placu gry w dwudziestej siódmej minucie spotkania, z powodu kontuzji uda.

Hiszpania poległa w Szwajcarii
Podopieczni Juana Ramóna Lópeza Caro polegli z reprezentacją Szwajcarii 1:2 w ramach meczu eliminacji Mistrzostw Europy U-21 w Szwecji. Spotkanie bardzo dobrze zaczęli goście. Młodzi Hiszpanie kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Yanna Sommera, by w końcu przełamać defensywę gospodarzy i strzelić gola na 1:0, autorstwa Sergio Busquetsa, notabene wczorajszego debiutanta. Szwajcarzy nie pozostawali dłużni i swoją ambicją potrafili wyrównać jeszcze w pierwszej połowie. Mecz był wyrównany, a jakakolwiek strata piłki w środku pola kończyła się groźną kontrą. Gospodarze podkręcili tempo meczu w drugiej połowie i strzelili zwycięskiego gola. Hiszpania za wszelką cenę starała się wyrównać, ale dobrze dysponowany tego dnia Yann Sommer nie dał się więcej razy pokonać. Cały mecz zagrało dwóch młodych madridistas, Javi García i Miguel Torres.

We wtorek, 14 października, czas na rewanż w Lorce. Hiszpanie, by awansować muszą pokonać u siebie ekipę Szwajcarii 1:0 lub różnicą większą niż jedna bramka.