Casillas bliski pobicia rekordu

Iker nie może wpuścić gola z Estonią przez 74 minuty

Od czasu spotkania z Grecją na Euro 2008 duet bramkarzy reprezentacji Hiszpanii, Casillas-Reina, nie wpuścił jeszcze gola. Ten stan trwa już 619 minut, a najbliższą okazją do pobicia rekordu będzie pojedynek z Estonią 11 października. Jeżeli piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego przynajmniej przez 74 minuty nie stracą bramki, to o jedną minutę poprawią wynik duetu Buyo-Zubizarreta.

W drodze po Mistrzostwo Europy Hiszpanie dali sobie strzelić zaledwie trzy gole, po jednym w każdym meczu fazy grupowej. Dwukrotnie piłkę z siatki wyjmował Iker Casillas, a raz Pepe Reina w spotkaniu z Grecją. W ćwierćfinale z Włochami po dogrywce na tablicy widniał bezbramkowy remis, w półfinale podopieczni Luisa Aragonesa rozprawili się z Rosjanami 3-0, a w finale z Niemcami również zachowali czyste konto.

Po zakończeniu Euro 2008 Hiszpanie stoczyli jeszcze trzy boje. Najpierw pokonali Danię 3-0, następnie 1-0 wygrali z Bośnią, a wczoraj 4-0 rozgromili Ormian.

Wspomniany wcześniej rekord należy póki co do Francisco Buyo oraz Andoniego Zubizarrety, którzy od marca 1992 roku do stycznia 1993 roku zachowywali w kadrze czyste konto przez 692 minuty.

11 października ekipa Vicente del Bosque zmierzy się w Tallinie z Estonią i wtedy nadarzy się okazja do poprawienia wyniku. Jeżeli portero reprezentacji nie wpuści gola przez cały mecz, to cztery dni później w spotkaniu z Belgią będzie można jeszcze bardziej wyśrubować rekord.