/ marca.com / własne

Hiszpania gromi

Wysokie zwycięstwo Hiszpanii nad Armenią

Jak na europejskiego mistrza przystało, w ramach kwalifikacji do Mundialu 2010 kadra Hiszpanii efektownie ograła Armenię 4:0, gładko inkasując trzy punkty i bijąc przy okazji rekord 37 meczów bez porażki.

Gracze z Półwyspu Iberyjskiego pierwszy cios zadali w 7. minucie po skutecznym strzale Joana Capdevili. Już od 16. minuty Hiszpanie mogli rozgrywać piłkę bez stresu, kiedy gola na 2:0 strzelił niezawodny David Villa. Egzekutor z Walencji w 79. minucie ponownie wpakował piłkę do siatki, notując dublet na koncie. Ozdobę meczu bez wątpienia stanowiła bramka z 84. minuty autorstwa Marcosa Senny, defensywnego pomocnika Villarreal, który popisał się atomowym uderzeniem z dystansu.

Standardowo, występ w meczu zaliczyli Sergio Ramos i Iker Casillas. Jako że tempo gry narzucała drużyna Vicentego del Bosque, bramkarz Realu Madryt nie musiał zbyt często interweniować. Co ciekawe - fani La Roja wreszcie doczekali się debiutu Bojana Krkicia, który wszedł na murawę w 65. minucie, zastępując prawoskrzydłowego Santiego Cazorlę.

Hiszpania: Iker Casillas; Sergio Ramos, Puyol, Albiol, Capdevila; Cazorla (Bojan, m.65), Senna, Xavi (Cesc, m.73), Iniesta; Güiza (Xabi Alonso, m.56), Villa.
Armenia: Berezowski; Howsepjan, Arzumanjan, Woskanjan, Mchitarjan; Ghazarjan (Annearamjan, m.52), Karamjan, Melkonjan (Manuczarjan, m.46), Aleksanjan (Czaczatrjan, m.79); Paczajan, Tateosjan.