/ as.com

Van der Vaart i Cannavaro zagrają z Numancią

Niepewny występ Raúla

Fabio Cannavaro i Rafael van der Vaart będą głównymi wzmocnieniami Realu Madryt na niedzielny mecz drugiej kolejki Primera Division przeciwko Numancii (19:00).

Van der Vaart wraca do zespołu po krótkiej przerwie. Holender został ukarany czerwoną kartką w rewanżowym meczu o Superpuchar, za co komitet arbitrażowy postanowił zawiesić go na jedno spotkanie. Dla Rafaela będzie to debiut w lidze hiszpańskiej i to od razu przed własną publicznością.

Główną zmianą w składzie będzie jednak zestawienie defensywy. Na Riazor ta formacja najbardziej zawiodła, popełniając błędy przy obu straconych bramkach. Dlatego w jedenastce na niedzielne spotkanie znajdzie się Fabio Cannavaro, który całkowicie wyleczył kontuzję prawego kolana. Dowodem tego jest występ w sobotnim meczu reprezentacji Włoch z Cyprem. Stoper Realu Madryt był na boisku przez całe 90 minut.

Po weekendowej przerwie piłkarze wrócili do treningów w dobrych humorach. Schuster, który wciąż nie może liczyć na połowę swojej kadry, z niecierpliwością czeka na czwartek, kiedy reszta zawodników wróci z meczów reprezentacyjnych.

Raúl jedyną wątpliwością
Forma Raúla z ostatnich występów jest jednym z największych zmartwień Schustera. Niemiecki szkoleniowiec wciąż nie wie, czy będzie mógł liczyć na swojego kapitana w meczu z Numancią. Raúl, który w zeszłym tygodniu nie trenował na boisku, ćwiczył wczoraj w siłowni razem z Gutim. W jedenastce na niedzielne spotkanie będzie kilka zmian względem zestawienia z Riazor. W bramce oczywiście stanie Casillas, prawą obronę zajmie Ramos, a po lewej stronie zagra Marcelo. Duet stoperów stworzą Pepe i Cannavaro. Z tego powodu na ławce wyląduje Heizne. Środek boiska zostanie powierzony Gutiemu i Diarrze, a na bokach pomocy zagra dwójka Holendrów: Van der Vaart i Robben. Jedyną wątpliwością w wyjściowej jedenastce jest zestawienie ataku. Pewniakiem jest Van Nistelrooy, jednak nie wiadomo kto mu będzie partnerował. Być może przechodzącego problemy fizyczne Raúla zastąpi Higuaín.