IO: Złoty Gago, złoty Garay, złota Argentyna!

A Marcelo z brązowym medalem

Argentyna pokonała Nigerię 1:0 w olimpijskim finale turnieju piłkarskiego i obroniła mistrzowski tytuł zdobyty przed czterema laty w Atenach. Zarazem Albicelestes zrewanżowali się Nigeryjczykom za porażkę 2:3 w olimpijskim finale w Atlancie w 1996 roku.

Mecz był rozgrywany w koszmarnym upale, jego początek zaplanowano na godzinę 12.00. W 30. minucie spotkania sędzia Victor Kassai zarządził przerwę na uzupełnienie płynów i schłodzenie się.

Złotą bramkę zdobył w 58. minucie spotkania Angel di Maria, wykorzystując świetne podanie Leo Messiego. Z czasem Nigeryjczycy zaczęli zdobywać przewagę, nie potrafili jednak pokonać bramkarza Romero i razili nieskutecznością.

Argentyna: Sergio Romero; Pablo Zabaleta, Nicolás Pareja, Ezequiel Garay, Luciano Monzón; Javier Mascherano, Fernando Gago; Juan Román Riquelme, Angel Di María; Lionel Messi, Sergio Agüero.
Trener: Sergio Batista.

Nigeria: Ambruse Vanzekin; Chibuzor Okonkwo, Onyekachi Apam, Dele Adeleye, Olubayo Adefemi; Ebenezer Ajilore, Promise Isaac, Sani Kaita; Victor Obinna, Solomon Okoronkwo, Peter Odemwingie.
Trener: Samson Siasia.

Zmiany: Víctor Anichebe za Solomona Okoronkwo (N), Emmanuel Ekpo za Promise Isaaca, José Sosa za Sergio Agüero (A), Ever Banega zaa Angel Di Maríę (A), Ezequiel Lavezzi za Lionela Messiego (A).

Bramka: Angel Di María w 58. minucie spotkania.

Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).

Jutro o 9.15 rano Fernando Gago wraca do Madrytu samolotem linii AirFrance. O 13.40 do Santander wylatuje Ezequiel Garay.

W meczu o trzecie miejsce Brazylia pokonała Belgię 3:0 po bramkach Jo (2) i Diego.