/ fiba.com

IO: Hiszpania w finale!

A tam czekać będą Amerykanie

Reyes, Rudy i Pau Gasol ponieśli reprezentację Hiszpanii ku zwycięstwu w półfinałowym boju z Litwą. Mecz był niesamowicie wyrównany, Litwini dzielnie stawali, ale ulegli Mistrzom Świata 91:86. Hiszpanie zagrają w olimpijskim finale po raz pierwszy od 24 lat. Litwini przegrali w olimpijskim półfinale po raz piąty z rzędu...

Gwiazda Realu Madryt, Felipe Reyes, wziął na swe barki ciężar gry w trzeciej kwarcie, gdy zdobył 8 punktów. w kwarcie czwartej dołożył kolejne cztery, lecz wtedy wspomogli go Rudy Fernandes (9 z 18 punktów w meczu) oraz Pau Gasol (7 z 19 punktów). W drużynie rywali bardzo dobre spotkanie rozegrał Simas Jasaitis, pięciokrotnie trafiając za trzy punkty.

Hiszpania: Pau Gasol (19 pkt.), Rodolfo Fernandez (18), Felipe Reyes (13), Carlos Jimenes (11), Jorge Garbajosa (8), Raul Lopez (7), Marc Gasol (6), Ricardo Rubio (4), Alex Mumbru (3), Bernardo Rodriguez (2).