Valencia - Real 1:2

Real Madryt pokonał 2:1 na Estadio Mestalla Valencię i wyszedł...

Real Madryt pokonał 2:1 na Estadio Mestalla Valencię i wyszedł na czoło tabeli ligi hiszpańskiej, z dwoma punktami przewagi na Sociedad, które gra jutro z Malagą. W pierwszej połowie ogromną przewagę miała Valencia. Mimo to pierwszą bramkę meczu zdobyli Królewscy. W 26 minucie Figo świetnie wypatrzył w polu karnym Ronaldo i ten umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Canizaresa. Siedem minut później po prostej stracie piłki przez graczy Realu wyrównał ładnym strzałem w prawy, dolny róg bramki Fabio Aurelio. W drugiej połowie obraz gry zmienił się diametralnie. Przewagę osiągneła drużyna z Madrytu, kontrolując całkowicie grę w środku pola. W 65 minucie wspaniałe, wprost cudowne zagranie Figo wykorzystał niezawodny Ronaldo. Real kontrolując przebieg spotkania, nie oddał prowadzenia do końca. Relacja pomeczowa wkrótce. W innym ważnym meczu Celta pokonała aż 3:0 Deportivo, które po tej porażce traci już 5 punktów do Realu.