Włochy pokonują Belgię

Cannavaro rozpoczyna od zwycięstwa

Reprezentacja Włoch, której kapitanem jest Fabio Cannavaro, pokonała Belgię 3:1 w pierwszym towarzyskim meczu przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. W spotkaniu na Artemio Franchi we Florencji gospodarze zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony. Obrońca Realu Madryt znalazł się w pierwszym składzie Roberto Donadoniego, chociaż selekcjoner postanowił dać odpocząć swojemu kapitanowi, zmieniając go na drugą połowę spotkania, aby był w pełni gotowy na Euro.

Bohaterem spotkania był Di Natale, który zdobył dwie pierwsze bramki dla Włochów. Trzecie trafienie dołożył 31-letni Mauro Camoranesi. Belgów stać było jedynie na honorową bramkę, której autorem został Sock, popisując się ładnym strzałem z główki już w 93. minucie meczu. Można również dodać, że w 61. minucie na boisku pojawił się były zawodnik Królewskich, Antonio Cassano.

Po tym meczu kadra Włoch uda się w niedzielę do Mediolanu, aby już w poniedziałek rozpocząć podróż do Wiednia, a następnie do Baden. Cannavaro i jego koledzy rozegrają swój pierwszy mecz Mistrzostw Europy już w następny poniedziałek 9 czerwca, mierząc się z Holandią. 13 czerwca przyjdzie czas na pojedynek z Rumunią, a cztery dni później z Francją.

Włochy: Buffon; Panucci (Grosso, 46`), Cannavaro (Chiellini, 46`), Barzagli, Zambrotta; Gattuso, Pirlo, Aquilani (Ambrosini, 76`), Camoranesi (Cassano, 61`); Toni (Borriello, 76`) i Di Natale (Del Piero, 46`).