/ marca.com

Bordowo-granatowy szpaler coraz bliżej

Villarreal wygrywa; mistrzostwo za tydzień?

Villarreal CF pokonał na wyjeździe ekipę Realu Betis 0-1, co oznacza, że kibice Królewskich muszą odłożyć świętowanie mistrzostwa Hiszpanii o co najmniej kilka dni. Zwycięską bramkę dla Żółtej Łodzi Podwodnej zdobył w 15. minucie meczu Marcos Senna, popisując się cudownym strzałem z połowy boiska. Wynik do końca spotkania nie uległ zmianie głównie dzięki dobrej postawie byłego bramkarza Realu Madryt, Diego Lópeza, w bramce gości.

Jeśli Real wygra dzisiejszy mecz z Athletikiem Bilbao oraz następny z Osasuną, to obroni mistrzostwo Hiszpanii niezależnie od wyników grupy pościgowej, czyli Villarrealu i Barçy. Przy takim, pozytywnym obrocie zdarzeń za dwa tygodnie piłkarzy Królewskich przywita na Santiago Bernabéu jedenastu zawodników Barcelony, oddających cześć nowemu-staremu mistrzowi.