Getafe - Valencia 1:3 w finale CdR

Copa del Rey dla Valencii

W 2008 roku zdobywcą Copa del Rey czyli Pucharu Króla, zwanego także Pucharem Hiszpanii jest Valencia. Mecz obfitował w twardą walkę, czego efektem było multum żółtych (9) i jedna czerwona kartka (Celestini).

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy Valencii. Piłkarze Getafe rozpamiętywali chyba jeszcze porażkę z Bayernem i zabrakło im koncentracji w pierwszych minutach meczu. Efektem tego były dwie szybko zdobyte bramki Maty oraz Alexisa. To jednak nie podłamało podopiecznych Laudrupa, którzy ruszyli do odrabiania strat. Getafe stworzyło sobie kilka okazji i gdy wydawało się, że na wynik do przerwy nie ulegnie zmianie, arbiter podyktował rzut karny za faul Morettiego na Contrze. Jedenastkę wykorzystał Esteban Granero i do szatni zawodnicy klubu spod Madrytu schodzili już w lepszych nastrojach.

Jak można było się spodziewać, druga odsłona to również dominacja Getafe. Gracze Los Ches umiejętnie bronili się przed własną bramką i próbowali kontrataków. Po jednym z nich sam na sam z Ustarim znalazł się David Villa, lecz napastnikowy reprezentacji Hiszpanii zabrakło zimnej krwii i uderzył obok bramki. Wraz z upływem czasu coraz więcej piłkarzy Laudrupa angażowało się w ataki zespołu, dzięki czemu w 85. minucie Fernando Morientes podwyższył na 3-1 i odebrał nadzieje przeciwnikom. Już w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Celestini.

W rozgrywkach o Puchar Króla Real Madryt odpadł już w 1/8 po porażce z Mallorką. Na pocieszenie pozostały nam gole byłych zawodników Królewskich w finale rozgrywek- Maty (na zdjęciu), Morientesa i Granero.

Getafe 1:3 Valencia