/ realmadryt.pl

Roma - Fiorentina 1:0

Osłabieni rzymianie wygrywają po golu Cicinho...

AS Roma wygrała z ACF Fiorentina w meczu 24. kolejki Serie A. Bramkę zdobył w 53. minucie były zawodnik Królewskich, Cicinho.

Rzymianie podchodzili do potyczki z ekipą z Florencji opromienieni niewątpliwym sukcesem, jakim była wygrana na swoim boisku 2:1 nad Realem Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W porównaniu z wtorkowym meczem ekipa Luciana Spallettiego wyszła na boisko bez Manciniego, Panucciego, Cassettiego, Pizarro i Juana w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty zagrał natomiast były zawodnik Blancos, Cicinho, który w meczu LM nie dostał szansy od trenera Romy.

W pierwszej połowie mecz był dość nudny. Warte odnotowania są tylko pudła Mirka Vucinicia (ASR) oraz Adriana Mutu (ACF). Rumun doznał także kontuzji w starciu z bramkarzem rzymian - Donim i musiał opuścić boisko w 39. minucie meczu.

Druga odsłona spotkania rozgrywanego na Stadio Olimpico była ciekawsza. W 53. minucie jedyną bramkę meczu zdobył najlepszy na placu gry Cicinho. Brazylijczyk wcielił się w rolę środkowego napastnika i strzałem lewą nogą pokonał Sebastiana Freya. Niestety, były zawodnik Królewskich wyleciał później z boiska za 2 żółte kartki.

Roma nie zachwyciła, ale pewnie pokonała Fiorentinę, która bez swego asa atutowego - Rumuna Mutu nie miała wiele do powiedzenia w drugiej połowie.

5 marca rewanż pomiędzy Realem Madryt a AS Roma. Wtedy to dowiemy się, która z tych drużyn zagra w ćwierćfinale Champions League. Nim podopieczni Spallettiego zagrają z Królewskimi, w lidze zmierzą się z Interem (wyjazd) i z Parmą (dom).

Skład AS Roma z dzisiejszego meczu: Doni - Cicinho, Mexès, Ferrari, Tonetto, Giuly (80. Pizarro), Aquilani, De Rossi, Taddei (62. Perrotta), Totti, Vucinić (67. Cassetti).