Lazio pokonane, awans zapewniony

Królewscy awansują do kolejnej fazy z pierwszego miejsca

W decydującym o awansie do kolejnej fazy Ligi Mistrzów spotkaniu, Królewscy nie pozostawili złudzeń gościom z Rzymu, rozstrzygając losy meczu w pierwszej połowie i pokonując ostatecznie SS Lazio 3:1. Tym samym pesymistyczne wizje odpadnięcia z tych elitarnych rozgrywek zostawiamy za sobą, z nadzieją wyczekując losowania kolejnej rundy Champions League.

Od rozpoczynającego mecz gwizdka Los Merengues dążyli do objęcia prowadzenia, co przejawiało się dynamicznymi akcjami oraz natychmiastowym atakowaniem rywali po stracie piłki. Pierwsze plony udało się zebrać już w 13. minucie, kiedy to wspaniały i nie do zatrzymania strzał Baptisty znalazł drogę do siatki Ballotty. Nim rzymianie zdążyli się otrząsnąć, spotkała ich kolejna nieprzyjemność - po centrze Robinho skutecznie główkował Raúl, podwyższając na 2:0. Na chwilę Królewscy zwolnili tempo zdobywania bramek, jednak o swoich snajperskich predyspozycjach przypomniał w 35. minucie Robinho, pokonując Ballottę po dwójkowej akcji z van Nistelrooyem.

Po przerwie na murawie pojawili się Guti i Robben, zmieniając Sneijdera i Robinho. W drugiej odsłonie Real zrezygnował jednak z tak efektownego stylu gry i więcej pola do popisu zostawił przeciwnikom. Spowodowało to niestety utratę gola - na dziesięć minut przed końcem spotkania ofiarnie futbolówkę wbił do siatki Pandev. Nic więcej nie było stać gości z Włoch. Nawet podyktowana już w doliczonym czasie gry jedenastka nie mogła odwrócić losów pojedynku, bowiem Casillas popisał się skuteczną interwencją, a chwilę później po raz ostatni zabrzmiał sędziowski gwizdek.

Real Madryt: Iker Casillas - Sergio Ramos, Pepe, Cannavaro, Marcelo - Diarra, Sneijder, Baptista, Robinho - Raúl i van Nistelrooy.
SS Lazio: Ballotta - Scaloni, Siviglia, Cribari, Zauri - Mudingayi, Ledesma, Mutarelli - Pandev, Meghni i Rocchi.