Castilla - Alcorcón 3:1

Piąte z rzędu zwycięstwo Castilli, Bueno bohaterem...

Real Madryt Castilla odniósł piąte z rzędu zwycięstwo w grupie I Segunda División B. Tym razem Bueno i jego koledzy odprawili z kwitkiem AD Alcorcón, pewnie wygrywając u siebie 3:1. Bramki: Bueno (2) i José Callejón (RMC) oraz Nevado (ADA).

Castilla znajduje się w najwyższej formie spośród wszystkich drużyn grupy I Segunda División B. Piątą z rzędu ofiarą podopiecznych Juana Carlosa Mandii zostali piłkarze Agrupación Deportiva Alcorcón.

Pierwsze pół godziny niedzielnego meczu, rozegranego na stadionie im. Alfreda di Stéfano należało do Alberto Bueno. 19-letni napastnik gospodarzy 2 razy pokonał golkipera gości, Segurę. W 11. min. świetną centrę Parejo przedłużył Rodri, a Bueno nie dał szans bramkarzowi. W 29. min. Alberto minął rywala i posłał piłkę do siatki przy dalszym słupku. Chwilę później Juanmi Callejón niemal podwyższył wynik. Jednak pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0 dla gospodarzy.

Trener Alcorcón - Óscar Garro zmienił w przerwie 2 zawodników. Mandía niczego zmieniać nie musiał, bowiem gra Castilli wyglądała w pierwszych 45 minutach doskonale. Nadzieje gości na odrobienie strat trwały tylko 5 minut. W 50. min. José Callejón skutecznie wykończył indywidualną akcję i podwyższył wynik na 3:0..

Castilla kontrolowała grę do 67. minuty. Wtedy to Nevado pokonał Felipe i zmienił wynik na 3:1. Ledwo co kibice Alcorcón ucieszyli się z gola, a sprowadził ich na ziemię Tito, który w 72. min. - za drugą żółtą kartkę - wyleciał z boiska. Castillę nie sposób pokonać ostatnio w jedenastu, a co dopiero w niepełnym składzie. Jasne więc było, iż goście z Alcorcón nie odrobią dwubramkowej straty. Gospodarze postanowili chyba oszczędzić gości, bowiem sami również nie zdobyli już gola. 3:1 - pewne zwycięstwo. Wielkie brawa dla młodych madridistas!

Castilla, dzięki kilku zwycięstwom, zmieniła się ze słabej, uciekającej przed strefą spadkową drużyny, w silny team mający tylko 2 punkty straty do czwartego, premiowanego grą w barażach o awans do Segunda División miejsca. W 17. kolejce Bueno i jego koledzy zagrają na wyjeździe z dość słabym Club Marino Luanco. Będzie szósta wygrana?

Castilla: Felipe - Velayos, Antón, Gary, Sergio; Rodri, Vázquez (61. Modrego), Parejo, José Callejón; Bueno (61. Szalai), Juanmi Callejón (82. Mosquera). Trener: Mandía.

Alcorcón: Segura - Borja Gómez, Tito, Albarrán, ł?ńigo López; Rodiel, Sebas (45. Municio), Rubén Sanz, Víctor Blanco (45. Nevado); Gonzalo Rico, David Sanz (65. Borja Truchado). Trener: Garro.

Bramki: Bueno (11. i 29. min.), José Callejón (50. min.) - Nevado (67. min.)

Sędziował: Sueda Cuenca. Czerwona kartka: Tito. Żółte kartki: Vázquez, Rodri - Tito, Rubén Sanz.

grafika: Nichiren