5. kolejka LM - podsumowanie środy

Valencia out, Milan i Chelsea przeciwnie

Grupa A

Liverpool w bardzo przekonujący sposób pokonał na Anfield Road FC Porto 4:1. Bramkami podzielili się Torres (2 gole), Gerrard i Crouch. Honorowe trafienie dla Portugalczyków to zasługa Lisandro. Kilka tygodni temu The Reds byli w sytuacji iście dramatycznej, lecz teraz będą walczyć o awans w ostanim meczu fazy grupowej z OM.

A OM właśnie, choć mogło zapewnić sobie awans już wczoraj, poległo w wyjazdowym starciu z Besiktasem 1:2. Turcy zwyciężyli dzięki bramkom Tello i Bobo, dla Francuzów trafił Taiwo. Jeżeli Besiktas chce awansować, w ostatniej kolejce musi wygrać na wyjeździe z Porto, a OM pokonać u siebie Liverpool.

Grupa B

Valencia nadal w solidnym dołku, legenda Koemana nie działa. Tylko 0:0 na Mestalla z Schalke, co skutkuje zakończeniem walki o LM. Teraz trzeba wygrać na wyjeździe z Chelsea, by zakwalifikować się do PUEFA. Hiszpanie od 32. minuty grali w dziesięciu, z boiska wyleciał David Albelda.

Awans zapewniła sobie Chelsea, która rozbiła na wyjeździe Rosenborg 4:0. Dwie bramki w 12 minut zdobył Drogba, swoje dołożyli Alex i J. Cole. Był to 13 mecz Chelsea bez porażki z rzędu. Teraz Norwedzy, by awansować muszą zremisować z Schalke w Gelsenkirchen.

Grupa C

Przebieg i wynik meczu Werderu Brema z Realem Madryt znamy, a jeżeli nie znamy, zawsze można zapoznać się z pomeczówką KLIK

W drugim spotkaniu grecki Olympiakos pokonał na Estadio Olimpico w Rzymie miejscowe Lazio 2:1 po bramkach Gallettiego i Kovacevicia, chociaż to gospodarze prowadzili po strzale Pandeva. Tym samym Grecy znacznie podnieśli swe szanse na przejście do następnej rundy, choć akurat z naszej grupy może awansować każdy zespół.

Grupa D

AC Milan dzięki wyjazdowemu remisowi 1:1 z lizbońską Benfiką zapewnił sobie awans do 1/8 rozgrywek. Piękne bramki, po strzałach z dystansu, zdobywali Pirlo i Pereira. Tak, chcemy Andreę w Madrycie.

Dramatycznie jak zwykle na Celtic Park. Szkoci w ostatniej minucie zapewniają sobie zwycięstwo po strzale byłego gracza Milanu - Donatiego. Zwycięstwo być może na wagę upragnionego awansu z grupy. Teraz potrzebują remisu na San Siro. Oprócz strzelca drugiej bramki bohaterami byli świetny wczoraj Jarosik, zdobywca pierwszego gola oraz Artur Boruc. Wprawdzie Szachtar objął prowadzenie już w 4. minucie (Brandao) ale przy wsparciu publiczności Celtowie dali radę wrócić do gry.