/ elgoldemadriz.com, realmadrid.com

Real Madryt C - Pozuelo Alarcón 3:1

Drugie z rzędu zwycięstwo młodych <i>madridistas</i>

Podopieczni Salmerona od pierwszego gwizdka rzucili się na debiutujących w rozgrywkach rywali. Pierwsze okazje mieli napastnicy Javi Hernández i Lionnel, lecz bramkę zdobył pomocnik Szymon Matuszek. W 10. minucie lewonożny Claudio Giráldez zdecydował się na mocny strzał. Bramkarz gości odbił piłkę, ale na dobitkę głową Polaka już nic nie wskórał. Tym samym blondwłosy pomocnik otworzył nie tylko wynik spotkania, ale i swoje konto bramkowe w Tercera División.

Stracona bramka nie podłamała przyjezdnych. Ba, nawet ich wzmocniła, gdyż od tej pory piłkarze Pozuelo grali lepiej niż w początkowych fragmentach meczu, obejmując przewagę w środku boiska. Pierwsze skrzypce wśród gości grał Alonso, który miał dobrą okazję do wyrównania, lecz jego strzał zastopował Aitor. Również przy uderzeniu Gabiego wykazał się wielkim kunsztem. Tuż przed przerwą jeszcze raz nasz bramkarz nie dał się pokonać; tym razem sytuację sam na sam przegrał Alberto Losa. Bez wątpienia Aitor był główną postacią pojedynku w Valdebebas.

Po przerwie wydarzenia przebiegały podobnie jak na początku meczu, jednakże tym razem to gracze z Alarcón cieszyli się ze zdobytej bramki. W polu karnym z interwencją spóźnił się Nacho i zamiast piłkę, trafił w Alonso. Do piłki podszedł sam poszkodowany i pewnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Druga część spotkania zapadnie w pamięci piłkarzom obu drużyn z powodu trzech czerwonych kartek pokazanych przez arbitra w odstępie trzech minut. Najpierw, w 81. minucie, drugą żółtą kartkę otrzymał gracz Pozuelo Dani Rueda, a dwie i trzy minuty później podobna przykrość spotkała odpowiednio Luisa Hernandeza i Lionnela. Taki obrót spraw wprowadził w szeregi gości rozluźnienie. Piłkarze Felipe Huelvy od tego momentu poczuli się zbyt pewnie. Ale strata piłki w środku pola została skrzętnie wykorzystana przez Nacho, który posłał długą piłkę do Salinasa, a ten pewnym strzałem nie dał szans Ballesterosowi. Była 86. minuta, a gospodarze poszli jeszcze za ciosem. W doliczonym czasie gry Javi Hernández ustalił wynik na 3:1.

Pokonując bezpośredniego sąsiada w tabeli, Real Madryt C awansował na 10. miejsce. W 15. kolejce podopieczni Salmerona zagrają na wyjeździe z zajmującym 16. pozycję zespołem Rayo Mayadahonda.

Real Madryt C: Aitor, Luis Hernández, Cerrado, Nacho, Jordi, Giráldez, Pedro Marqués ('68 Salinas), Matuszek, Samu ('62 Guerrero, '87 Cruz), Lionnel, Javi Hernández.
Trener: José María Salmerón.
Pozuelo Alarcón: Ballesteros, Jorge, Fernando, Ismael, Gabi, Dani Rueda, Mino, Alonso ('68 Rico), Julen ('57 Alfonso), Losa, Espinosa ('77 Raúl).
Trener: Felipe Huelva.
Sędziował: Vélez Martínez. Żółte kartki: Luis Hernández, Giráldez, Matuszek, Lionnel, Javi Hernández oraz Jorge, Fernando, Dani Rueda, Alonso. Czerwone kartki: Luis Hernández ('83), Lionnel ('84) oraz Dani Rueda ('81).